Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Залежно від регіону розмір субсидії буде змінюватися

Редакція

26.09.2016 122 0 0

Тепла осіння погода різко стала затяжна, дощова та прохолодна. І хоча синоптики обіцяють, що ще буде тепло, люди вже думають, як зігрітися. У дитячих садах просять одягати дітей тепліше, а в квартирах почалося перетасовування літніх і зимових речей. Всі в очікуванні старту опалювального сезону - прем'єр-міністр Володимир Гройсман обіцяє, що для його зриву видимих ​​причин немає. У Мінсоцполітики продовжують оформляти субсидії і кожен день "підкидають" щось новеньке для народу.

 Уряд має намір впровадити ще дві зміни в систему надання субсидій населенню. Тепер при розрахунку норм споживання будуть враховуватися кліматичні умови. Йдеться про норми для півночі або сходу країни, де температури більш грізні, і для півдня, де тепліше.

Крім того, уряд планує адаптувати європейський досвід до українських субсидій. Що це означає? Ті люди, які будуть отримувати субсидію на споживання в рамках встановлених норм, але будуть економити, отримають від держави гроші. Це стане головною мотивацією для економії. Встановлені нині норми споживання для населення є невиправдано високими. Та й багатьом відомі випадки, коли в квітні вже тепло, а в будинку справжня спека: у людей субсидія, вони повинні її використовувати.

У передгір'ях Словаччини енергоспоживання в три рази менше українських норм. А в Україні сьогодні склалася така ситуація, що завдяки субсидіям люди платять менше в межах цих норм, але вони не мотивовані економити.

Нагадаємо, що на цьому тижні Кабмін вніс серію змін в порядок розрахунку житлової субсидії.

1. Солдатам строкової служби середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих доходів визначається на рівні половини суми прожиткового мінімуму.

2. Якщо на момент звернення за призначенням субсидії громадянин є непрацюючим пенсіонером, не має інших доходів, крім пенсії, в його середньомісячний сукупний дохід враховується розмір пенсії за попередній місяць.

3. Стосовно тих, хто досяг 18-річного віку за станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, то середньомісячний сукупний дохід такої людини менше прожиткового мінімуму, або доходи відсутні, але такий громадянин навчався на денній формі навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, то для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму.

4. Нові правила торкнуться і тих, чий середньомісячний сукупний дохід менше прожиткового мінімуму, але протягом зазначеного періоду отримували будь-які соціальні виплати (пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини і т.д.) або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку, то в розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такими особами доходів.

5. Кабмін також ухвалив, що якщо у громадянина відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали