В яких випадках ДФС не може зняти податковий кредит
02.10.2017 1419 0 0
В інтернеті активно обговорюють питання про законність зняття податкового кредиту за податковою накладною, зареєстрованою після 1 липня 2017 року.
Як відомо, з 1 липня 2017 року ДФС отримала право блокувати реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) ризикованих податкових накладних, за якими у податкової служби виникають підозри в реальності господарської операції.
Підприємству, чиї накладні заблоковані, тепер треба подавати масу документів в ГФС, щоб довести законність і реальність угоди. А в разі відмови ДФС, йти до суду. Інакше накладна не буде зареєстрована, а покупець не отримає права на податковий кредит.
Податковий кредит - це сума, на яку підприємство має право зменшити розмір зобов'язань по ПДВ.
Разом з тим, згідно з п. 201.10 ПК України, податкова накладна, зареєстрована в Реєстрі після 1 липня 2017 року, є достатньою підставою для нарахування податкового кредиту і не потребує будь-якого додаткового підтвердження.
Зареєстрована в Реєстрі податкова накладна дає право підприємцю на податковий кредит. І ДФС під час проведення документальних або інших перевірок не має права зняти податковий кредит за такими накладними, незважаючи на свої підозри в нереальності угоди або на наявність помилок в документі. Якщо податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, зняти податковий кредит за таким документом неможливо.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу