Здивуйся: топ-7 найбільш незвичайних різдвяних звичаїв
05.01.2018 1415 0 1
Ви, напевно, думаєте, що Різдво - це милі сімейні посиденьки, обмін подарунками та життєрадісний літній товстун в червоній шапці? Як би не так! Сьогодні ми розповімо про найбільш дивовижних, курйозних і шокуючих звичаях і традиціях, пов'язаних з Різдвом.
1 РІЗДВЯНИЙ КОШМАР. За австрійських будинках на Різдво добрий дідусь святий Миколай приходить не один. Його супроводжує обвішана дзвіночками рогата і волохата личина по імені Крампус.
Якщо Миколай дарує подарунки слухняним дітям, то Крампус, навпаки, спеціалізується на поганців. Його мішок - порожній, в нього він засовує хуліганських дітлахів і забирає невідомо куди. У ХХ столітті ця традиція сильно дратувала церковників і консерваторів: c 1934 року Крампус був заборонений законом, і навіть в 1950-х роках уряд поширювало брошуру про те, що цей різдвяний персонаж - «породження зла».
Однак Крампус переміг. Сьогодні його можна зустріти на святкових маскарадах і побачити на листівках і поштових марках. Правда, тепер це персонаж не стільки страшний, скільки забавний.
2 РІЗДВЯНИЙ РЕП-БАТТЛ. Останнім часом в містах Уельсу відроджується старовинна традиція. Компанія молодих людей ходить по домівках, співаючи різдвяні гімни. При цьому дівчата одягнені в чоловічий одяг, а хлопці - відповідно, в жіночу.
Схоже на наші колядки, - скажете ви. Ага, схоже. Правда, з собою валлійські колядники носять палицю з насадженим на неї кінським черепом (тому обряд називається Сіра кінь), а біля кожного будинку влаштовують з господарями своєрідний реп-баттл - віршовану лайку. Коли у господарів вичерпується поетичне натхнення, вони повинні запросити гостей з кінським черепом в будинок і пригостити пивом.
3 РІЗДВЯНИЙ ТУАЛЕТ. У Каталонії на Різдво часто можна побачити традиційні вертепи. Ясла з немовлям Ісусом, милостиві Марія і Йосип, урочисті волхви - в загальному, все як годиться ... Стоп! А що це поруч з ними робить фігура чоловічка зі спущеними штанами, який справляє велику нужду?! ..
Це - каганер, традиційний місцевий різдвяний символ. Таку фігурку ховають десь у вертепі, а тому, хто першим її знайде - цілий рік буде супроводжувати удача.
До речі, місцева католицька церква до такої традиції відноситься цілком терпимо. А фігура Каганера, встановлена на Різдво 2010 року біля торгового центру Maremagnum в Барселоні навіть потрапила в Книгу рекордів Гіннесса - як найбільша в історії.
4 РІЗДВЯНИЙ хенд-мейд. У мексиканському місті Оахака головний символ свята - редиска. Але не проста, а художньо оформлена. Напередодні Різдва місцеві жителі вирізують з редису різні фігурки, які виставляються на загальний огляд на міському ярмарку. Правда, редиска швидко в'яне, так що помилуватися фігурками можна всього кілька годин. Тому на ярмарок шикуються величезні черги.
5 РІЗДВЯНИЙ ХОКЕЙ. Цікавий факт: однією з перших країн світу, які обрали християнство як державну релігію, стала Ефіопія. Втім, не маючи постійних зв'язків з іншими християнськими країнами, ефіопський християнство набуло за сотні років досить вигадливу форму. Це стосується і святкування Різдва. Опівдні місцева молодь одягає національні костюми і відправляється грати в «генну». Ця гра нагадує хокей на траві - гравці довгими палицями ганяють дерев'яний м'яч. «Генна» - не просто забава, в неї грають в пам'ять про пастухів, які першими прийшли поклонитися новонародженому Ісусу.
6 РІЗДВЯНА КУЛІНАРІЯ. В Англії Різдво складно уявити без Полум'я-пудингу. Це традиційне блюдо готують за кілька тижнів до свята, потім залишають «дозрівати» в прохолодному місці і подають в перший день Різдва. Перед подачею на святковий стіл Плам-пудинг обливають бренді і підпалюють. Цікаво, що сто років тому для приготування різдвяного пудингу використовувався спеціальний мішок - тепер його замінила звичайна форма для пудингу.
7 РІЗДВЯНА ЗООЛОГІЯ. Якщо ви думаєте, що незвичайні різдвяні традиції є тільки за кордоном - ви помиляєтеся. Чимало дивовижних звичаїв існувало і в Україні. Наприклад, за старих часів після святкової вечері господиня будинку підносила по ложці куті всім домашнім тваринам (правда, чомусь в їх число не входили свині). Після такого частування ходити в стійла, хліви і стайні не можна було до самого ранку - справа в тому, що, за легендою, це була єдина ніч в році, коли тварини розмовляли по-людськи. Підслуховувати розмови братів наших менших людям категорично заборонялося. І справді - ще почуєте чогось неприємне на свою адресу ...
Джерело: https://etcetera.media/udivis-top-7-s...
Коментарі до матеріалу