Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Тіньова економіка в Україні: що показує соціологія

13.01.2017 149 0 0

Дані соціології Українського Інституту Майбутнього наочно показують ряд проблем, які можуть вплинути на успішність (і швидкість) трансформації України в успішну державу. Настрої українців можна трактувати як попередження і, в деяких випадках як підказку в пошуках успішних алгоритмів. Спроба поглянути на відповіді «економічного блоку питань» під таким кутом, на жаль, досить безрадісна. На тлі кризи довіри і радикалізації настроїв владі доведеться зайнятися надзвичайно непопулярними питаннями, що торкаються значну частину українців.

Обговорення розвитку економіки в будь-якій країні в тій чи іншій мірі зачіпає питання доходів населення. Це природно, адже рівень життя громадян – одна з ознак рівня економічного розвитку держави. Україна тут не є винятком: говорячи про економічну кризу політики, журналісти люблять торкатися теми заробітних плат, соціальних гарантій, цін і так далі. Логічно, якщо б не одне «але» – скільки реально заробляють українці сказати важко.

Об'єктивною оцінкою могла б стати система обов'язкового декларування доходів – звична норма в розвинених державах, зокрема в країнах Євросоюзу.

Але на тлі розмов про «європейський шлях» українці досить специфічно відносяться до такого простого і прозорого підходу. Підтвердження цьому – дані соціології Українського інституту майбутнього.

В рамках опитування, проведеного в листопаді 2016 року респондентам пропонувалося відповісти на запитання «чи необхідно ввести обов'язкове декларування своїх доходів і великих витрат для всіх громадян України?». Як бачимо, позитивно відповіли лише 35,4% респондентів, не вважають за потрібне робити подачу декларацій обов'язкової значно більше – 47%. 17,7% опитаних вагалися з відповіддю.

  http://s1.hvylya.net/wp-content/uploads/2017/01/Ukrainskiy-Institut-Budushhego-sotsiologiya-noyabr-2016-5.jpg

Регіональний розріз відповідей на питання дає досить цікаву ситуацію – єдності думок немає. Більш того, на деяких територіях настрої прямо протилежні «середнім по країні».

http://s2.hvylya.net/wp-content/uploads/2017/01/Ukrainskiy-Institut-Budushhego-sotsiologiya-noyabr-2016-6.jpg

Детальніше дивись за посиланням: http://hvylya.net/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали