Найцікавіші факти про українську гривню і прогнози про її майбутне
06.09.2016 221 0 0
2 вересня української гривні виповнилося 20 років. За ці роки вона пережила кілька хвиль інфляції і неабияк знецінилася. А ще за ці роки вже чотири рази змінювався її дизайн.
МАЙСТРА. 53-річний Козаченко працює «з грошима» з червня 1996 року, він співавтор банкнот 3-го покоління випуску 2003-2007 років і 4-го покоління (оновлення почалося в 2014 році). 52-річний Луцак прийшов на БМД в 2009-му і брав участь в розробці дизайну купюр 4-го покоління - це 100 і 500 грн. За словами художників, тепер «малюють» гроші не один-два учасника, як раніше, а свій внесок вносить весь творчий колектив розробників банкнотної фабрики. Сучасну банкноту, добре захищену від підробки і зручну для користувачів, наприклад людей зі слабким зором, розробити набагато складніше, ніж раніше. Розвиток скануючої і копіювальної техніки високого дозволу змушує розробників ускладнювати дизайн і використовувати найновіші матеріали і інструменти захисту. Використовується дуже багато видів друку: глибока, висока, офсетний, орловський і т. Д. Банкноти випуску 2003-2007 років, якими ми розплачуємося зараз, почали розробляти ще в 2000-му. До речі, спочатку керівництво Нацбанку вибрало домінуючі кольори банкнот по аналогії з банкнотами євро, але, з огляду на історичну спадкоємність, для десятки, червінці, обрана червона гамма, а для 20-ки - зелена, а спершу було навпаки ».
Художники Нацбанку малюють не тільки гроші, але і цінні папери, акції, сертифікати, які теж повинні бути добре захищені від підробки.
Також майстри регулярно розробляють презентаційні банкноти, одну з них з умовним номіналом 0 гривень (на фото внизу) наші художники підготували до Євро-2012. Сенс в таких «гроші» - демонстрація можливостей Банкнотно-монетного двору і постійне тренування, щоб бути в тренді світових новинок. Головні інструменти майстрів - простий олівець, яким малюють ескізи і елементи дизайну, і комп'ютер - на ньому за допомогою спеціальних програм виходить «креслення» банкноти з усіма графічними елементами захисту, з якого потім друкують справжні гроші. До речі, довжину і ширину купюр художники беруть не «зі стелі», їх задають технологи, з урахуванням розмірів приймальних пристроїв банкоматів і лічильних машин та навіть ... розмірів наших гаманців. Також при розробці художникам треба обов'язково враховувати здатність людей зі слабким зором розпізнавати банкноти на дотик.
НОВИНКИ. Як розповів нам Луцак, через розвиток копіювальної техніки, яка здатна імітувати такі елементи захисту, як мікрошрифти і деякі види друку, зараз в світі, в тому числі і у нас, з'явилися нові, більш надійні види захисту грошей - SPARK і «віконна стрічка ». SPARK - це великий елемент, який змінює свій колір залежно від того, під яким кутом його розглядати (палітра і кисті на новій 100-гривневки і книга на 500-гривневки). А «віконна стрічка» - полімерна стрічка із зображенням номіналу і графічного знака гривні. Дизайн сучасних грошей стає більш функціональним, він не такий насичений графічними елементами і візерунками, як раніше, але більш наочний і набагато складніше для підробки. На думку художників, ці два елементи стануть головними ознаками справжності гривень 4-го покоління, так як з імовірністю 99,99% їх неможливо підробити.
По кліку - велике зображення.
5 ПИТАНЬ ПРО МАЙБУТНЄ ГРИВНІ
1. Чи зміниться дизайн гривень?
Так, але не кардинально. З 2017 року Нацбанк продовжить запроваджувати в обіг банкноти 4-го покоління (вже вийшли 100 і 500 грн) з трохи іншим дизайном і найсучаснішими елементами захисту (SPARK, «віконна стрічка»).
2. Чи введуть в обіг банкноту номіналом 1000 грн?
Ні, поки її дизайн навіть не розробляють.
3. Чи з'являться монети в 2 і 5 грн?
Питання вивчається, головна проблема - якщо це зробити, порушиться портретний ряд на банкнотах, чого бути не повинно.
4. Виведуть чи з обороту 1 і 2-копійчані монети?
Ні, поки вони залишаться.
5. Чи замінять «бородатий» портрет князя Володимира на 1 гривні на колишній, де він тільки з вусами?
Така ідея у фахівців є, але в Нацбанку нинішній вигляд банкнот вважають історично коректним.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу