З якими проблемами найчастіше стикаються українці при оформленні субсидії
05.10.2016 767 0 0
Нарахування субсидії: що змінилося
Для солдатів-строковиків, студентів денної форми і безробітних
Було: Раніше доходи солдатів-строковиків не враховувалися.
Стало: Тепер для розрахунку субсидії незалежно від їх реального прибутку вважають, що їх середньомісячний дохід складає половину прожиткового мінімуму, т. Е. 699,50 грн.
Було: Студенти, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах та ПТУ і не одержують стипендію (навчалися за контрактом або мали погану успішність), при розрахунку субсидії не враховувалися.
Стало: Тепер вважається, що доходи у таких студентів все одно є і складають один прожитковий мінімум - 1399 грн в місяць.
Було: Дохід працездатних безробітних, яким є 18 років і вони не стоять на обліку в центрі зайнятості, вважався як один прожитковий мінімум.
Стало: Тепер - як два: 2798 грн.
Для орендарів
Було: Отримувати субсидію міг тільки власник особових рахунків на оплату комунальних послуг.
Стало: Тепер її отримати можна без прописки (орендарю) на підставі договору оренди, не обов'язково завіреного нотаріусом.
Для пенсіонерів: з роботою і без
Було: Враховували з / п за останні 12 міс. Тому ті, хто тільки-но вийшов на пенсію і по суті став мати мізерні доходи, на субсидію розраховувати все одно не могли.
Стало: Тепер тим, хто став пенсіонером в цьому році і не працює, в розрахунок береться дохід тільки за останній місяць перед подачею документів на субсидію. Для працюючих пенсіонерів - середній дохід за минулий рік.
Головні питання про субсидії в Україні
1. У цьому році ввели подачу заяви на отримання субсидії в онлайн-режимі. Кому в реєстрації можуть відмовити?
Мінсоцполітики з цього року запустило електронну послугу реєстрації документів для призначення субсидії. Але оформити заявку онлайн можна тільки при наявності вашого цифрового електронного підпису. Тому подавати заяву через інтернет є сенс, тільки якщо така у вас є (її можна зробити в акредитованому центрі сертифікації ключів: за кілька годин, від 70 грн).
У такому випадку рішення про видачу субсидії приймається так само, як і при особистому візиті, протягом 10 днів. Без цифрового ключа ви можете оформити заявку на сайті, що заощадить час на оформлення документів при візиті в соцзабез, але з'явитися туди вам все одно доведеться - щоб поставити підпис на них, і не пізніше, ніж через місяць після подачі заявки онлайн, інакше вона анулюється .
2. Як отримати субсидію, якщо в квартирі прописані повнолітні діти, але фактично там не проживають?
При розрахунку субсидії враховується дохід всіх прописаних на житлоплощі людей. Якщо людина прописана, але фактично проживає в іншому місці, то в декларації про доходи, яка заповнюється в районному управлінні соціального захисту, потрібно зробити позначку навпроти його прізвища «З нами, але не проживає».
Вас попросять надати документи, що підтверджують цей факт (договір оренди їм іншого житла, довідку з місця роботи, якщо людина живе в іншому місті, навчання або місця лікування). Але якщо таких документів немає, напишіть заяву на проведення комісії з обстеження матеріально-побутових умов проживання вашої родини. Комісія опитає сусідів, поговорить з тими, хто не проживає з вами і т. д. Складений акт буде підставою призначити субсидію по фактичному числу проживаючих.
3. Чи може кредит на побутову техніку, житло, авто, турпутівку тощо. стати причиною відмови у видачі субсидій?
Все, що куплено на суму понад 50 тис. грн (одним платежем) протягом останнього року перед подачею документів на субсидію, передбачає відмову від неї (якщо це кредит на медооперацію, необхідну для поліпшення здоров'я, то ні). Якщо покупка здійснена за 12 місяців до заявки на оформлення державної допомоги, то не відмовлять.
Якщо ж зробили покупку під час дії субсидії, то держдопомогу не заберуть, але в наступному році в ній можуть відмовити (якщо покупка поліпшила матположення). А якщо покупка в розстрочку на суму понад 50 тис. грн, але з щомісячною виплатою менше 50 тис. грн, право отримувати субсидію ви не втрачаєте.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу