Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Позитивні тенденції у банківському секторі зберігаються – звіт НБУ

Редакція

11.05.2017 127 0 0

У І кварталі зберігалася макроекономічна стабільність, тому в банківській системі закріплювалися позитивні тенденції попередніх періодів. Про це йдеться у третьому квартальному звіті "Огляд банківського сектору", опублікованому сьогодні.

Попит на банківські послуги відновлюється. Уперше з початку кризи пожвавилось гривневе кредитування населення. Без урахування Приватбанку, який частково заміщував роздрібні кредити у сегменті P2P балансовим кредитуванням, приріст склав 2.8%.

Відсоткові ставки знижуються: за 12-місячними депозитами фізичних осіб за січень-квітень вони знизилися на 1.7 в.п. до 15.7% річних у гривні та на 1.0 в.п. до 4.6% річних у доларах США. Драйвером зниження ставок за гривневими депозитами була відсоткова політика державних банків. Вартість доларових депозитів населення оновила історичні мінімуми. Очікується, що ця тенденція триватиме, зниження облікової ставки на 1 в.п. у квітні сприятиме цьому.

За січень-квітень з ринку виведено 6 банків. У результаті концентрація в секторі виросла: на 20 найбільших банків припадає 90.6% чистих активів сектору. У цілому після дворічного очищення банківського сектору його надійність відновлено: частка фінустанов, які на сьогодні перебувають у зоні ризику через невиконання вимог НБУ, за активами в секторі не перевищує 1.5%.

У травні НБУ почав публікувати статистику непрацюючих кредитів (NPL), розрахованих за новими правилами на основі загальноприйнятих у світі стандартів. У результаті повного визнання банками, зокрема Приватбанком, реальної якості кредитів, середній рівень NPL сектору збільшився до 55.1% (без урахування позабалансових даних).

Основний ризик банківського сектору - низька операційна ефективність державних банків та низька якість їхніх активів. Щоб його знизити, реформування держбанків слід суттєво прискорити.

Детальніше ознайомитися з "Оглядом банківського сектору" можна у розділі "Публікації" на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали