Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перспективні плани формування територій громад – крок до нової системи організації влади на місцях

З прийняттям закону про добровільне об’єднання територіальних громад та постанови Кабміну про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад, у регіонах розпочалася надзвичайно важлива та відповідальна робота з їх впровадження. Це, передусім, розробка перспективних планів формування територій громад. Від того, наскільки якісно будуть розроблені і реалізовані ці плани, залежить подальший розвиток системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

На першому етапі розробки перспективного плану визначається потенційні адміністративні центри майбутніх спроможних територіальних громад.

Такими центрами в першу чергу визначаються міста обласного значення та районні центри. У більшості сьогоднішніх районів помітно виділяється 2-3 перспективні центри майбутніх громад. Хоча майже в кожній області є райони з населенням близько 6 тис. людей, на їх базі, скоріше за все, буде сформована одна спроможна громада.

На другому етапі визначається зона доступності населених пунктів до адміністративного центру спроможної територіальної громади.

Ця зона має складати 20 км по автошляхах з твердим покриттям. Відстань може бути збільшена до 25 км, якщо чисельність жителів населених пунктів, що знаходяться в зоні віддаленості, не перевищує 10 % від загальної кількості мешканців об’єднаної громади.

На третьому етапі визначається адміністративний центр із населених пунктів, які розташовані за межами зони доступності.

Скоріше за все, цим центром буде визначено село або селище з найкращою інфраструктурою, або з найбільшою кількістю населення, або ж населений пункт, розташований найближче до центру потенційної об’єднаної громади.

Довідка:

Методика формування спроможних територіальних громад затверджена Урядом 8 квітня 2015 року. Затвердження методики є першим етапом реалізації закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що набрав чинності 4 березня цього року.

Загалом закон про добровільне об’єднання територіальних громад впроваджується у чотири етапи:

1.Затвердження методики формування територіальних громад, яка має стати основою для складання перспективних планів формування спроможних громад

2.Розробка перспективних планів на рівні Облдержадміністрацій і затвердження їх Урядом

3.Об’єднання територіальних громад у відповідності до перспективних планів

4.Формування органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад і проведення там перших місцевих виборів.

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/news/pers...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали