Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Необхідні експертизи у справах про ДТП

Редакція

26.10.2016 2050 0 0

Експертний аналіз ДТП (автотехнічні експертизи)

Експертний аналіз ДТП встановлює науково обґрунтовану характеристику процесу ДТП у всіх його фазах, визначає об'єктивні причини ДТП і поведінку окремих його учасників. В результаті проведення експертного аналізу особи, які розслідують ДТП, отримують можливість відповісти на головне питання: чи мав місце нещасний випадок або подія відбулася в результаті неправильних дій його учасників, знехтували вимогами безпеки? Даний вид досліджень проводиться, як правило, при розслідуванні кримінальних справ, а також при розгляді справ про адміністративні правопорушення. У ряді випадків, проведення таких експертиз призначається в цивільному та господарському процесах у справах, пов'язаних з деліктовимі правовідносинами.

Особливості проведення експертного аналізу ДТП

Для проведення експертного аналізу ДТП експерти використовують спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє реконструювати механізм події у всіх його фазах. Завдяки цим програмам ми можемо визначати швидкість руху ТЗ перед зіткненням, а також науково обгрунтовувати координати самого місця зіткнення ТЗ (або місця наїзду на пішохода). Серйозним підмогою в наших дослідженнях є результати проведених краш-тестів і сертифікаційних випробувань ТС. Всі ці можливості дозволяють назвати провідною експертною організацією Європи. Найбільш поширені питання щодо призначення автотехнічних експертиз:

    який механізм розвитку дорожньо-транспортної пригоди?

    яке було взаємне розташування транспортних засобів по відношенню один до одного в момент зіткнення?

    де знаходилося місце зіткнення транспортних засобів?

    які траєкторії руху транспортних засобів до моменту зіткнення?

    яка була швидкість руху транспортного засобу перед початком гальмування, виходячи з довжини і характеру слідів гальмування?

    який час необхідно для зупинки транспортного засобу в даних дорожніх умовах?

    якими вимогами Правил дорожнього руху (ПДР) повинні були керуватися учасники дорожньо-транспортної пригоди?

    чи відповідали дії учасників дорожньо-транспортної пригоди вимогам ПДР?

    мав у своєму розпорядженні чи водій технічну можливість запобігти ДТП?

    які пункти ПДР порушені і чи є причинний зв'язок між цими порушеннями та дорожньо-транспортною пригодою?

Трасологічний аналіз пошкоджень ТЗ

Трасологічний аналіз пошкоджень ТЗ необхідний в разі, якщо у зацікавленої сторони є сумніви щодо заявленого механізму їх утворення. У більшості випадків, це питання цікавить страхові компанії, так як даний вид експертизи є одним з найбільш ефективних механізмів протидії страховому шахрайству в області моторного страхування (в основному, КАСКО, ОСАГО). При цьому, замовниками даного виду досліджень можуть бути і інші особи, наприклад, клієнти страхових компаній, які отримали необґрунтовану відмову у виплаті страхового відшкодування.

Дорожньо-технічна експертиза

Ні для кого не секрет, що стан вітчизняних доріг не тільки далеко від ідеального, але і, найчастіше, є першопричиною дорожньо-транспортних пригод. На жаль правозастосовна практика, в переважній більшості випадків, всю вину за те, що трапилося покладає на водія. У цьому випадку, проведення дорожньо-технічної експертизи може стати єдиним аргументом на користь його невинності. Дорожньо-технічна експертиза може також допомогти і питаннях відшкодування шкоди, заподіяної транспортному засобу (його пасажирам або вантажу) в результаті незадовільного стану дорожнього покриття.

Основними об'єктами дослідження дорожньо-технічної експертизи є фактичні дані про стан дорожньої інфраструктури та її відповідне чинним стандартам в цій галузі. Найбільш поширені питання щодо призначення автотехнічних експертиз:

    яка була обстановка на місці дорожньо-транспортної пригоди?

    які були параметри, що характеризують рух транспортних засобів на місці ДТП?

    була можливість запобігти дорожньо-транспортна пригода з урахуванням стану дороги, погодно-кліматичних та інших умов на момент ДТП?

    які обставини сприяли виникненню дорожньо-транспортної пригоди?

    чи відповідає вимогам проектної документації ділянку автомобільної дороги, на якій сталася ДТП?

    наскільки ймовірним є виникнення дорожньо-транспортної пригоди через невідповідність дорожніх умов чинним стандартам?

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://protokol.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали