Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податок з доходів громадян має складати 10% для будь-якої суми

Редакція

17.03.2017 92 0 0

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна розповіла «і» про своє бачення розвитку податкової системи України.

Колись просувалася ідея введення в Україні загального декларування доходів всіма громадянами. Варта уваги ідея чи ні?

Комітет з питань податкової та митної політики в минулому році працював над пакетом законопроектів, в тому числі про одноразове декларування, метою якого були зовсім інші цілі й завдання. І я продовжую наполягати на тому, що одноразове декларування потрібно проводити як частину реформ, яку ми маємо зараз здійснювати. В тому числі, яка також сприятиме виходу заробітної плати з тіні.

То Ви виступаєте за декларування доходів всіх українців чи навпаки?

В концепції, яку прописував наш комітет, добровільному декларуванню підлягають суб’єкти, що прийняли самостійне рішення задекларувати свої активи, придбані з доходів, з яких не сплачені податки. Тобто вони доплачують податок і офіційно показують всі активи та в подальшому вже знаходяться у легальній площині разом з активами, які в них є на території України або за її межами.

А якщо людина не хоче декларуватись?

За мовчазною згодою це буде означати, що у неї на руках є не більше мільйону гривень і всі активи, зареєстровані в державних реєстрах України. Це означало б, що величезна кількість людей не підлягала б декларуванню і спокійно продовжувала своє життя й діяльність. А таке декларування, про яке Ви говорите — всіх українців загалом – нікому не потрібне.

Чому?

Нам не має сенсу бігати за людиною та рахувати її копійки. Потрібно вибрати суму, яку ми можемо вважати такою, що є необхідною для подальшого контролю. Коли ми визначалися з експертами, то достатнім для домашніх збережень, заощаджень і т.д., на наш погляд, став мільйон гривень. Це було прописано в проекті закону, який ми готували.

Чи підтримуєте Ви думку депутатів, що всі борці з корупцією теж повинні декларувати свої статки?

Так. Адже молоде покоління не усвідомлює багато моментів життя нашої держави і залежне від грантів, отримуваних від міжнародних організацій. Вони роблять безліч непродуманих кроків.

Коли я говорила, що одноразове декларування слід провести перед електронним, саме ці молоді люди запевняли, що це означає відбілювання корупціонерів. А тепер ми маємо величезні наслідки.

Які саме?

Ось такі: перевірити подані декларації не можемо, тому що немає точки відліку і того процесу, який я пропонувала обов’язково провести і після якого ми б спитали за кожну копійку. А зараз кожен депутат чи інший посадовець, щодо якого проводяться перевірки, знайде можливість пояснити, де він взяв кошти, аби показати їх в залишку чи придбати свої активи. 100% гарантую, що кожен надасть такі докази!

А при розробці цього законопроекту були присутні представники різних громадських антикорупційних організацій?

Так, на всіх етапах. Вони знали кожну норму, яка виписується, все робилось дуже прозоро. І ми могли б зареєструвати цей законопроект у Верховній Раді, проголосувати і не мати таких плачевних наслідків після подання електронних декларацій. Не в плані того, що там «засвітилось», а в плані того, що тепер ми нічого не можемо зробити в подальшому.

І що тепер робити?

Останнім часом я слухала кілька інтерв’ю тих людей, які наполягали на якнайскорішому електронному декларуванні і категорично протистояли одноразовому декларуванню. Сьогодні вони розводять руками й говорять, що НАЗК і НАБУ вже не довіряють. Вибачайте, але ми живемо в такій країні, де треба думати наперед, що ми робимо! Для того, щоб більш професійно вирішувати питання, а не на емоціях.

Засуджувати громадян, які мають значні статки, — неправильна позиція. Ми маємо враховувати, що саме ці багаті люди утримують підприємства, де працює велика кількість людей і там заробітна плата не 3200 грн. Вона вже давно вище 10000 грн. Ці підприємці сплачують податки, і це дуже добре.

Докладніше: http://eizvestia.com/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали