Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Криза в допомогу: ідеї для бізнесу в сфері охорони здоров'я

Редакція

03.04.2017 109 0 0

За даними «Індексу здоров'я. Україна -2016», який показує рівень задоволеності вітчизняною медициною, в минулому році робота сімейних лікарів і терапевтів задовольняла 70% українців, а стаціонарної допомоги – 62%. Цікаво, що ще в 2010 році лише 41% українців говорили про те, що медична допомога їх задовольняє.

Нетрадиційне страхування

Звичайною медичною страховкою сьогодні нікого не здивуєш. Більше того, люди часто купують додаткові страхові поліси начебто стоматологічної допомоги та екстреної госпіталізації.

Однак у минулому році страхові компанії почали пропонувати незвичайні види страховок. Приміром, страховку при онкологічних захворюваннях.

Такий поліс коштує трохи більше 100 євро, а його страхове покриття становить, як правило, 500 тис. євро в рік або 1 млн євро за весь період страхування. Єдине обмеження – не можна стояти на обліку в онкодиспансері протягом останніх 10 років.

На ранніх стадіях рак можна вилікувати, тому ця страховка зацікавить в першу чергу тих, хто відносить себе до групи ризику. Приміром, її можуть оформити ті клієнти, чиї родичі хворіли онкологічними захворюваннями.

Мобільний стоматологічний кабінет

Під мобільною стоматологією мається на увазі обладнаний всім необхідним для автономної роботи автомобіль. Кожен день такий «стоматологічний кабінет» дозволяє прийняти до 30 пацієнтів.

Якщо якісно обладнати мобільний стоматологічний кабінет, то дуже скоро він почне приносити хороший дохід. Тут варто орієнтуватися на обслуговування жителів невеликих міст і сіл. Підвищений попит на мобільну стоматологію буде спостерігатися там, де не вистачає медустанов.

Генетичні тести

Слабка система охорони здоров'я грає на руку не лише страховикам, а й медичним центрам, які продають генетичні тести. Багато з них називають свої послуги превентивної медициною.

Працює це так: пацієнт здає на аналіз слину, і завдяки сучасному обладнанню медичний центр аналізує ДНК приблизно за 300 показниками.

Пацієнт може дізнатися про схильність до хвороб, схильності до повноти або можливих спадкових захворюваннях. Тести можуть навіть визначити, які продукти необхідно вживати і якими видами спорту займатися. Слід зазначити, що лікувального ефекту ці тести не означають, однак вони можуть мотивувати щось поміняти в своєму житті.

Телемедицина

Телемедицина — це лікарські послуги, для надання яких використовуються комп'ютерні і телекомунікаційні технології.

Восени Кабмін вніс зміни до «Переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров'я та вищих медичних закладах освіти». Уряд дозволив закладам охорони здоров'я надавати медичну допомогу із застосуванням телемедицини, що «забезпечить конституційне право громадян на якісну медичну допомогу і дозволить розширити доступ до таких послуг».

Це дуже перспективний напрямок, оскільки не всі українці мають доступ до якісної медицини з-за великих відстаней. Потенційно віддалене спілкування з лікарями дозволить отримати консультацію професіонала кожному українцю, незважаючи на те, де знаходиться пацієнт.

Дитяча телемедицина

Це напрямок телемедицини варто виділити окремо. Тут можна побудувати бізнес на те, щоб замінити самодіагностику якісними консультаціями професіоналів. Зараз молоді батьки в першу чергу дізнаються, як лікувати маленьких дітей, в бебі-блогах.

Послуги дитячого онлайн-доктора можуть обійтися приблизно в 2,5–3 тис. гривень в рік за необмежену кількість консультацій.

Наприклад, у дитини з'явилися червоні плями на тілі. Як вчинити в такій ситуації батькам? Просто здійснити відеодзвінок педіатра, який подивиться на плями через веб-камеру і дасть пораду.

Як правило, в таких сервісах надають консультації практикуючі лікарі, які отримують додатковий заробіток на дому. Фактично подібні стартапи можна назвати медичним Über.

Чекапы

Чекапы – це ще один перспективний вид медичного бізнесу, яким в Україні займаються від сили кілька клінік. Фактично чекап (check-up) – це комплексне обстеження, коли пацієнт протягом дня здає ряд аналізів і обходить основних лікарів.

Чекап дозволяє перевірити ризик виникнення таких хвороб, як цукровий діабет, ниркова недостатність, пухлини і т. д. Коштує ця процедура від 5 тис. гривень, проте потенційно вона дозволяє уникнути дорогого курсу лікування.

Зазначимо, що зараз в Україні, незважаючи на непросту економічну ситуацію, приватна медицина розвивається досить активно. У 2015 році обсяг ринку приватної медицини склав 7,5 млрд гривень. З одного боку, це на 7,7% менше, ніж в 2014 році, але з іншого – експерти кажуть, що приблизно 50% цього ринку знаходиться в тіні. При цьому на приватні клініки припадає не більше 10% медичного ринку в країні.

Зараз в Україні налічується приблизно 30 тис. приватних медичних установ, серед яких 40% перебувають у столиці. У той же час на населені пункти з населенням до 100 тис. осіб припадає лише 10% приватних медичних клінік. Тому потенціал дуже великий.

Експерти прогнозують, що в найближчі 5-7 років українці будуть масово переходити від державної медицини до приватним клінікам, які фактично за ті ж гроші пропонують більш якісні послуги.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали