Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коментар НБУ щодо рівня інфляції в серпні 2016 року

Редакція

12.09.2016 160 0 0

У серпні 2016 року споживчі ціни знижувалися третій місяць поспіль. Дефляція у місячному вимірі становила 0.3%. У річному вимірі споживча інфляція прискорилася – до 8.4%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.

Поточна динаміка інфляції в річному вимірі була очікуваною і відповідала нашому прогнозу, опублікованому в Інфляційному звіті (липень 2016), що передбачає повернення цього показника до 12% на кінець 2016 року.

Водночас базова інфляція в річному вимірі продовжувала знижуватися (до 7.4%), що свідчить про подальше послаблення інфляційного тиску, зумовлене зміцненням курсу гривні в березні-липні, покращенням інфляційних очікувань та стриманим попитом.

Дефляцію у серпні порівняно з липнем забезпечили зниження базового ІСЦ та подальше здешевлення сирих продовольчих товарів.

• Базовий ІСЦ знизився на 0.3% до попереднього місяця. Під впливом фундаментальних чинників тривало здешевлення імпортованих товарів. Зокрема транспортних засобів, фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання, аудіотехніки, фотоапаратури та обладнання для оброблення інформації. Ці ж фактори, підсилені впливом сезонних розпродажів, продовжували зумовлювати зниження цін на одяг та взуття (на 3.3% м/м).

• Ціни на сирі продовольчі товари в серпні зменшилися на 2.0% м/м. Насамперед – за рахунок продовження істотного здешевлення овочів борщового набору нового сезону, а також окремих видів фруктів. Це відбулося завдяки їх високій пропозиції, у тому числі за рахунок сезонного розширення внутрішнього виробництва.

• Зростання цін та тарифів, що регулюються адміністративно, на 1.0% м/м відповідало нашому прогнозу. Як і очікувалося, найбільший внесок в адміністративну інфляцію зумовило підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, у т. ч. на холодну воду, каналізацію, а також квартирну плату. Крім того, цього місяця продовжувало відображатися подорожчання гарячої води після підвищення тарифів у липні (детальніше див. Оцінка інфляції за липень 2016 року). Очікуваними були й зміни цін на тютюнові вироби та алкогольні напої.

• Ціни на паливо в серпні майже не змінилися (зросли на 0.2% м/м), що відповідало нашому прогнозу. Це було зумовлено динамікою світових цін на нафту – незважаючи на різноспрямовані зміни останніх впродовж липня-серпня, у середньому за місяць зміна цін на нафту була незначною. Водночас другий місяць поспіль стрімко дорожчав скраплений газ для автомобілів (на 11.0% м/м), що зумовлено суттєвим скороченням імпорту цього виду палива з Росії та Білорусі.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали