Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які зміни чекають аграріїв з новим бюджетом-2017

Редакція

22.12.2016 708 0 0

В парламенті був проголосований ряд правок у Податковий кодекс, які разом з держбюджетом змінюють механізм підтримки агровиробників на наступний рік. До чого потрібно готуватися агросектору?

1. Закріплення обсягів підтримки агросектору на законодавчому рівні. Згідно із законопроектом №5131, держпідтримка аграріїв повинна бути не менше 1% аграрного ВВП. Ця формула повинна працювати протягом 5 років. Згідно з оцінками Мінагропроду, в 2017 році державна підтримка аграріїв повинна становити 5,5 млрд грн. На придбання вітчизняної техніки і обладнання повинно використовуватися не менше 10% цієї держпідтримки в 2017 році, 15% — в 2018 році, 20% — в 2019-2021 роках.

2. Скасування пільгового режиму сплати ПДВ для аграріїв. З 2017 року запроваджується новий механізм державної підтримки сільгоспвиробників, однак претендувати на державну допомогу зможуть не всі агрокомпанії. Під виплату держдотацій підпадають компанії, які спеціалізуються на вирощуванні і розведенні:

   овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів (у тому числі картоплі)

   грибів і трюфелів

   цукрових буряків

   винограду для виробництва вина і винограду столових сортів на виноградниках

   фруктів і ягід

   великої рогатої худоби молочних порід

   великої рогатої худоби та буйволів для отримання м'яса

   коней, віслюків, овець

   свиней

   домашньої птиці, страусів

   отриманні шкур хутрових сільськогосподарських тварин, шкіри плазунів і птахів у результаті діяльності з їх розведення на фермах

   черв'яків, равликів, молюсків

   бджіл і отримання меду і воску

3. Встановлення автоматичного механізму виплати держдотацій. На держдотації повинно бути направлено 4 млрд грн, з яких держдопомогу птахівникам не повинна перевищувати 2 млрд грн. Виплата дотації повинні здійснюватися в автоматичному режимі на основі даних податкової звітності. Передбачається:

   заміна спецдекларації додатком до загальної податкової декларації;

   розподіл коштів помісячно пропорційно сумам.

4. Відновлення державної підтримки розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників.

5. Затвердження нової держпрограми підтримки сільгоспвиробників, які обробляють до 500 га. Держдопомогу буде виділятися на 1 га.

6. Створення єдиного реєстру заявок на відшкодування ПДВ при експорті. Згідно із законопроектом №5368, запроваджується єдиний реєстр заявок на відшкодування ПДВ при експорті замість двох. Крім того, відшкодування ПДВ казначейством буде здійснюватися виключно на підставі даних Єдиного публічного реєстру заявок. «Висновки» ГФС будуть скасовані.

7. Підвищення єдиного податку для сільгоспвиробників (єдиний податок 4-ї групи). Як відзначають експерти Всеукраїнського аграрного ради, ставка єдиного податку 4-ї групи підвищується на 17%, що, наприклад, у випадку з ріллею означає її збільшення з 0,81% до 0,95% нормативної грошової оцінки землі.

8. Підвищення мінімальної ставки податку на землю. При розрахунку бази оподаткування єдиним податком 4-ї групи індекс споживчих цін в 2015 р. приймається рівним 100%, а мінімальна ставка податку на землю встановлюється на рівні 0,3%.

9. Скасування обов'язкової державної реєстрації договорів оренди. Згідно із законопроектом №5132, скасована вимога щодо обов'язкової наявності держреєстрації договорів оренди у випадках сплати єдиного податку для с/г виробників.

10. Уніфікація правил нарахування і сплати єдиного податку для тепличних комплексів. Згідно із законопроектом №5132, з наступного року нової базою оподаткування стає площу землі, яка знаходиться в умовах закритого ґрунту, а не загальна площа оброблюваних земель. Також скасовано критерій спеціалізації для тепличних господарств (66% виручки від реалізації продукції, вирощеної на закритому ґрунті).

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/148040-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали