Як ввезти в Україну біогазові обладнання?
22.08.2016 491 0 0
Багато хто замислюється про те як би скоротити свої витрати і, наприклад, використовувати біомасу для виробництва енергії. Ці думки виникають на тлі чергового підвищення тарифів і регулярних розмов про альтернативну енергетику.
Сумніватися в цьому рішенні змушує ціна імпортного біогазового обладнання. При цьому потрібно пам'ятати, що митні платежі, які сплачуються при імпорті такого обладнання, можна оптимізувати на 20% вартості обладнання.
Платимо по повній
Почнемо зі стандартної схеми ввезення: українська компанія купує за кордоном біогазову установку і ввозить її на територію України. Як і в більшості випадків, українська компанія сплачує ввізне мито та імпортний ПДВ.
Мито сплачується в процентному відношенні від митної вартості обладнання. Ставка мита залежить від коду УКТ ЗЕД, до якого буде віднесено це імпортне обладнання.
Імпортний ПДВ стягується від митної вартості обладнання і суми ввізного мита. Ставка ПДВ - 20%.
Можна і без мита
Як можна заощадити на сплаті ввізного мита? Для цього імпортне обладнання може вноситися в статутний капітал української компанії і повинно знаходитися у власності такої компанії протягом 3 років з моменту зарахування його на баланс. Якщо в структурі бізнесу є зарубіжна компанія, то вона може зробити цей внесок до статутного капіталу.
Слід звернути увагу на опис обладнання в статуті і зовнішньоекономічному контракті та звірити з його класифікацією за УКТ ЗЕД. На практиці митниця своїм кваліфікаційним рішенням змінює код і опис товару, і відмовляється оформляти обладнання без сплати ввізного мита. Пояснюється це тим, що нібито не можна ідентифікувати імпортований товар і товар зазначений в статутних документах. Звичайно, такі претензії необгрунтовані, але необхідно уважно поставитися до підготовки документів і тим самим попередити можливий спір з митницею в суді.
І без мита, і без ПДВ
Можна також ввезти біогазові обладнання на територію України без сплати як мита, так і ПДВ.
До 01.01.2019 р. звільняється від обкладення митом і ПДВ імпорт техніки, обладнання, які використовуються для реконструкції існуючих і будівництва нових підприємств з виробництва біопалива. Крім цього, таке обладнання повинно класифікуватися кодами УКТ ЗЕД, які вказані в статті 7 Закону України «Про альтернативні види палива», і не мати аналогів в Україні.
Отже, для ввезення біогазової установки без сплати митних платежів необхідно:
- придбати на закордонну компанію біогазові обладнання;
- створити в Україні підприємство з виробництва біопалива, в статутний капітал якого внести біогазові обладнання;
- отримати висновок Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про те, що таке обладнання не виробляється і не має аналогів в Україні;
- отримати рішення митниці про класифікацію комплектного об'єкта (якщо біогазова установка поставляється в розібраному вигляді на кількох транспортних засобах);
- оформити митну декларацію на це обладнання;
- щомісяця подавати на митницю звіт за встановленою формою про цільове використання ввезеного обладнання.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу