Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як в Україні «демонтують» спрощенку

Редакція

08.12.2017 158 0 0

Грядущий 2018 рік обіцяє урожай податкових змін, хоча на початку листопада ще "нічого не віщувало".

Саме єдиний податок залишився останній лазівкою для мінімізаторів. Тому в ГФС працюють над механізмом витіснення малого і середнього бізнесу (МСБ) зі спрощеної системи оподаткування в загальну.

Звичайно, все це супроводжується робленими жестами гуманізму, обіцяючи зробити перехід максимально комфортним. "В даному випадку я більше вірю президенту, який не раз говорив, що якщо будуть спроби скасувати єдиний податок, він такий закон все одно не підпише.

Нагадаємо, що в парламенті досі перебуває законопроект №7142, який вводить використання касових апаратів практично для всього МСБ і посилення вимог до звітності СПД. Його можна сміливо вважати "першою ластівкою" нової атаки на єдиний податок. І його готують до голосування ось-ось.

НнВК - в 2019 році

Є і хороша (відносно) новина: з мертвої точки зрушилося процес по впровадженню податку на виведений капітал.

Проте, Мінфін продовжує критикувати ідею запровадження податку на виведений капітал. Бюджет буде через це втрачати 35-40 млрд. Грн. на рік. Недоліки перебільшені, знову наведені давно побиті аргументи противників, згадані нерелевантні іноземні приклади, перебільшені потенційні втрати бюджету.

Також глава держави пообіцяв продовжити мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу на 2018 рік. Нагадаємо, що заборона на перевірки завершується в 2017 році. І Державна регуляторна служба ще 16 листопада затвердила план комплексних перевірок бізнесу на 2018 рік. Пролонгація мораторію потрібна для того, щоб завершити реформування контролюючих органів, які "... втомилися без роботи і зголодніли по хабарах".

Ще один крок назустріч бізнесу - відстрочка ПДВ на імпорт обладнання терміном на 24 місяці. Це дозволить поліпшити продуктивність праці та переоснастити виробництва.

Бюро добрих послуг

Повернулися в Адміністрації президента і до питання створення Служби фінансових розслідувань, яка замінить податкову міліцію.

Нова структура отримає назву Національне бюро фінансової безпеки (НБФБ). Його фахівці повинні вести аналітичну роботу з виявлення схем розкрадання державних фінансів, ухилення від сплати податків. І тільки при наявності вагомих доказів платники податків будуть піддаватися кримінальному переслідуванню. При цьому особи, які сплатили узгоджені податкові зобов'язання, звільняються від відповідальності.

У підслідність НБФБ увійдуть також факти доведення компаній і банків до банкрутства, фальсифікація фінансових документів і звітності, махінації з ПДВ, легалізація доходів, отриманих злочинних шляхом. До слова, Служба фінансового моніторингу теж буде підкорятися НБФБ.

Ключові податкові ініціативи Президента, Мінфіну і ДФС

Президент:

Введення податку на виведений капітал з 2019 роки;

Продовження мораторію на перевірки бізнесу на 2018 рік;

Відстрочка сплати ПДВ на імпорт обладнання;

Створення Національного бюро фінансової безпеки.

Мінфін:

Впровадження автоматичної системи камеральних перевірок;

Скасування дозволів для митних брокерів.

ДФС:

Скасування спрощеної системи оподаткування;

Жорсткість вимог до СПД щодо застосування РРО;

Жорсткість умов ввезення товарів в Україну без митного оформлення.

Джерело: http://ua.today/news/economy/kak_v_uk...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали