Як українці будуть обходити блокування російських сайтів
17.05.2017 161 0 0
В Україні можуть виникнути труднощі з контролем за забороною російських сайтів Вконтакте, Яндекс, Мейл.Ру, Однокласники та ін
Для того, щоб використовувати російські сервіси, необхідна лише технологія Проксі-сервер (комплекс програм у комп'ютерних мережах, що дозволяє виконувати непрямі запити до іншим мережевим службам).
Після рішення РНБО українські провайдери повинні блокувати доступ користувачам до IP-адресів російських сервісів. Але неможливо заблокувати доступ до IP-адресами по всьому світу. Проксі-сервер – проміжний. Відповідно, користувач з домашнього комп'ютера спочатку звертається до Проксі-сервера, а він вже звертається до будь-якого російського забороненого продукту.
Припустимо, у вас браузер Opera. Потрібно лише в настройках увімкнути Opera Turbo.
Проблема тільки в тому, що використання безкоштовних Проксі-серверів – це ризик, адже ваші дані будуть проходити через проміжний сервер. Чоловік, який управляє проміжним сервісом, у ряді випадків може отримати доступ до передаваних даних.
Вважається, що протокол https захищений і надійний. Але ймовірність перехоплення даних.
Тому українці, які захочуть перестрахуватися, банально будуть купувати платні Проксі-сервера. Їх вартість – буквально $5-10. Уявіть, що одним таким сервером для входу в той же Vk зможуть користуватися до 50 осіб.
Другий спосіб обійти українську заборону використання TOR. Це безкоштовний і надійний інструмент, що забезпечує анонімність. Правоохоронні органи низки країн не дуже добре до нього ставляться. ТОR є інструментів політиків, журналістів і терористів по всьому світу. Але з мобільних телефонів TOR теж працює. Він вимагає 10-15-хвилинної разової налаштування.
Експерт прогнозує, що для доступу до пошти Яндекс, українці будуть користуватися тими ж інструментами – Проксі-сервером або TOR. Щоб автоматизувати доступ, їм всього лише досить вказати проміжний сервер на рівні мережевих підключень свого комп'ютера.
А найпростіший спосіб зберегти важливі контакти пошти з Яндекс – включити на ній переадресацію, скажімо, на Gmail.
До речі, сервіси ВКонтакте, Яндекс і Mail.ru традиційно входять в рейтинги найпопулярніших сайтів в Uaнеті. ВКонтакте — найбільша соцмережа на території України за охопленням аудиторії і, пошук Яндекс в Uaнеті — другий за популярністю після Google.
За даними Gemius на лютого 2017 року, щомісячна аудиторія Facebook в Україні становить 9,5 млн чоловік. Кожен день відвідують соцмережа 5,4 млн.
Джерело: http://fakty.ictv.ua/
Коментарі до матеріалу