Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як передати гроші в Україну: старі і нові схеми з цінами

Редакція

11.10.2017 1472 3 0

Чим активніше з введенням безвіза наші люди біжать на заробітки за кордон, тим більше пересилають родинам грошей на батьківщину. У 2016 році українські заробітчани перевели в нашу країну тільки з Польщі $ 1,2 млрд. У нинішньому році фінансисти очікують значного приросту транзакцій.

За підсумками поточного року очікуємо зростання обсягів переказів мінімум в 2 рази.

Якими способами можна перевести зароблені на чужині гроші рідним і близьким в Україні, так, щоб комісії не з'їли більшу частину перекладу. На прикладі, наймоднішою у наших людей Польщі.

1. Українські банки з польським корінням

В Україні працює кілька таких банків. В одному з них для переказів українських гастарбайтерів навіть запустили спеціальний тарифний пакет. За 100 грн. клієнту відкривають рахунок в злотих або євро з одночасним доступом для власника і його рідних.

До рахунку додається банківська карта і інструкція для працівника польського банку - щоб нічого не наплутав з перекладом. Українцю досить звернутися в будь-яку філію того ж банку в Польщі, надати реквізити і паспорт, і гроші відправлять в Україну. На місці вони виявляться через 3-5 днів.

При наявності окремого рахунку в польському банку, комісія за перерахування коштів складе 10 злотих за кожен переклад. Клієнту без відкритого рахунку доведеться розщедритися на 20 злотих.

В Україні експерти рекомендують оформляти рахунок на людину, яка буде отримувати гроші. При знятті коштів в банкоматі це переваг не дасть. Зате власник рахунку зможе отримати переклад в касі банку і в тій валюті, в якій він був відправлений. За отримання коштів в касі буде стягуватися комісія - 1,5%, але не менше 20 грн.

Можна оформити і рахунок в банку в Польщі і «прив'язати» до нього кілька карт. Але для цього доведеться зібрати пакет документів.

Відкрили рахунок в польському банку, отримали картку для користування на місці, а дублікат можна вислати родичам в Україну, і вони зможуть знімати кошти в банкоматі. Але для обслуговування в місцевих банках треба тільки офіційне працевлаштування і багато часу на оформлення документів.

З документів може знадобитися контракт з роботодавцем, із зазначенням заробітної плати, підтвердження місця проживання, ID-карта (якщо є), закордонний паспорт.

2. SWIFT-перекази

Чи не занадто дорогим виявиться і переклад через систему SWIFT. Правда скористатися ним можуть лише офіційно працевлаштовані українці. Щоб відправити гроші цим способом, відправник і одержувач повинні попередньо відкрити в польському і українському банках рахунки. Причому неодмінно в одній і тій же валюті. Щоб відправити гроші, відправнику потрібні тільки реквізити рахунку одержувача.

Сам переклад обійдеться в порівняно скромні 0,5-1,5% (в залежності від тарифів банку). Політика системи SWIFT »така, що дозволяє кожному банку самостійно встановлювати комісію за перерахування коштів.

Наприклад, у нас при перерахуванні $ 1000. комісія 0,5%, а зі збільшенням суми вона зменшується. Але це при перекладах за межі України.

До цього треба додати комісію за зарахування коштів на рахунок в українському банку і видачу готівки в касі і банкоматі (від 0,5 до 3%), а також неминучі курсові втрати. Адже з польськими злотими працюють вкрай мало банків, і рахунки доведеться відкривати в доларах або євро. А значить, відправник втратить на обміні злотих на долари, а одержувач - доларів на гривню.

3. Електронні платіжні системи

Можна скористатися і міжнародними електронними платіжними системами-гаманцями - Payoneer, Skrill, PayPal, WebMoney та іншими. Але при виборі системи важливо передбачити, як одержувач коштів (сім'я в Україні) зможе отримати гроші.

По суті, в Україні відносно просто можна вийняти гроші тільки з двох систем - Payoneer і Skrill. З PayPal, наприклад, можна тільки заплатити за послуги в інтернет, перевести в готівку гроші не вийде. Більш того, завести гроші на гаманець, власником якого є громадянин України, теж не вийде.

Щоб використовувати Payoneer або Skrill для переказу коштів, одержувачу і відправнику доведеться зареєструватися в системі. Послуга ця безкоштовна і не дуже складна, але зажадає деяких навичок роботи в мережі.

Після реєстрації система запропонує прив'язати до облікового запису банківську карту. Підійде будь-який пластик Visa або MasterCard. Подальша робота в системі дуже проста. Гроші можна перевести буквально в два кліка на смартфоні або комп'ютері.

Правда за таку зручність прийдеться неабияк розщедритися. Payoneer стягує абонплату близько $ 30 в рік навіть за умови відсутності транзакцій. Комісія при виведенні коштів на платіжну карту - 2%.

Skrill абонплати не встановлює. Але бере комісію навіть за зарахування коштів - в Польщі 1,9%. Одержувачу коштів в Україні доведеться додатково витратити 1,9-3,5% в залежності від виду карт, щоб перевести в готівку кошти. В обох випадках будуть стягуватися комісії при знятті коштів у банкоматах.

4. Міжнародні системи грошових переказів

Найшвидший і доступний спосіб передати гроші в Україну - міжнародні системи переказів. Наприклад, Western Union, MIGOM, MoneyGram. Отримати переказ від них можна практично в будь-якому українському банку. Та й швидкість на висоті - через годину гроші вже на руках у одержувача.

Але швидкість і зручність обходяться недешево - за визнанням експертів, це найдорожчий спосіб передати гроші. Тарифи МПС для кожної країни індивідуальні і можуть дуже відрізнятися. Наприклад, при перерахуванні по Western Union з України $ 450-500 комісія складе $ 40. В середньому ж комісія варіюється в діапазоні 5-12%.

5. Валізою

Нікуди не подівся і перевірений дідівський спосіб - перевезти гроші готівкою. Самостійно в Україну можна ввезти без декларування до 10 тис. Євро. Але такі суми, попереджають експерти, більш-менш безпечно везти тільки літаком.

При подорожі на автобусі ризики втрати коштів збільшуються. Не кажучи вже передачі грошей «кур'єрами» за скромну плату. Також кожному заробітчанину і одержувачу його коштів не варто забувати, що законодавство вимагає сплатити податки з отриманих доходів. Для гастарбайтера - це 18% і 1,5% військового збору. Одержувач фінансової допомоги повинен задекларувати її в податковій декларації. І теж заплатити з неї податок. Звичайно, якщо проявить свідомість.

Джерело: http://newsoboz.org/

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 3

Кращі матеріали