Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як не залишитися без пенсії тим, хто не має стабільної роботи

Редакція

13.02.2018 781 0 0

В Україні надзвичайно висока кількість молоді, яка працює без офіційного працевлаштування. Зрозуміло, що молоді люди не звикли думати про пенсію, проте з проведенням в Україні пенсійної реформи замислюватися про свою старість необхідно років з 25.

ФАКТ. Закон про пенсійну реформу вступив в силу, отже тим, хто буде збиратися виходити на пенсію після 2028 року доведеться мати 35 років страхового стажу. Простіше кажучи, якщо ви маєте намір піти на заслужений відпочинок в 60 років, вам доведеться безперервно працювати з 25 років.

РЕФОРМА. Відповідно до закону, право на пенсію будуть мати тільки особи, які платили страховий внесок протягом 35 років. Ті, хто має менший стаж, отримуватиме незначну матеріальну допомогу замість пенсії. Як відомо, з 2019 року в Україні почне працювати другий рівень пенсійної системи - накопичувальний. Українці повинні будуть платити внески на свій особистий рахунок. Пенсійний фонд буде інвестувати ці кошти і повертати, коли людина вийде на пенсію.

МОЛОДЬ. Українці, яким ще не виповнилося 30 років, майже не мають довіри до фінансових інститутів, особливо державних. Більш того, це покоління, яке ще називають «мілленіаламі», майже не накопичує гроші, часто поєднує навчання з неофіційною роботою або вибирає фріланс.

Недавні дослідження показали, що мілленіали досить часто змінюють роботу і великий відрізок часу знаходяться взагалі без неї. Коли мова заходить про пенсію, велика частина мілленіалов заявляє, що «не доживе до пенсії» або «буде працювати до кінця життя». Серйозніші молоді люди заявляють, що почнуть думати про пенсію, коли їхні діти підростуть і зможуть самостійно себе забезпечувати.

ЧИ БУДУТЬ ВІДКЛАДАТИ? Якщо другий рівень пенсійної системи не стане обов'язковим, існує ймовірність, що частина молоді не буде ним користуватися.

По-перше, у людей немає довіри до держави.

По-друге, в українців поки не настільки велика заробітна плата, щоб платити податки, страховий внесок, військовий збір і ще й відкладати на пенсію.

РИЗИКИ дійсно існують, а запропонована система не викликає довіри. В першу чергу під сумнів ставиться ефективне інвестування коштів, отриманих від людей. З огляду на високий рівень корупції в Україні, ці гроші можуть бути використані не за призначенням або ж елементарно розкрадені.

ТРЕБА ВІДКЛАДАТИ? Безумовно, так, тому що старість неминуча. Якщо людина планує бути незалежним на пенсії, відкладати і економити треба. Інше питання, як саме. Експерти вважають, що в ситуації, що склалася в нашій країні, необхідно вибирати кілька варіантів. Це можуть бути недержавні пенсійні фонди, страхові компанії, інвестування, нерухомість. Отже, зараз молодь може покластися тільки на себе. Тому і вкладати потрібно в майбутнє, яке ви для себе бачите.

Джерело: https://etcetera.media/kak-ne-ostatsy...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали