Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як можна заробляти гроші на сонці

Редакція

02.08.2016 333 0 0

Після того, як Україна ввійшла до Міжнародного енергетичного товариства, то зобов'язалася дійти до показника 11% відновлювальної енергетики в загальному балансі до 2020 року. Зараз цей показник становить всього 2%. Про те, що за "зеленими", відновлювальними видами енергії майбутнє, здається, зараз знають вже навіть найменші. Ресурси планети вичерпні, всі види палива перманентно дорожчають, тож вихід із ситуації саме у повноцінному використанні енергії вітру, сонця, води тощо.

Свого часу колишня влада поміняла законодавство про "зелену енергетику" під себе. Тобто закон про "зелений тариф" був прописаний таким чином, що по суті тільки одна компанія працювала на цьому ринку і отримувала прибуток.

Сьогодні ж, маючи заощадження, можна піти двома шляхами: або розмістити їх в банківській установі і отримувати відсотки, або можна встановити собі сонячну систему, отримувати ті ж гроші, що й в банку, але ще й мати якусь впевненість у завтрашньому дні.

Зважте, що система гарантовано буде працювати не менше ніж 25 років, і увесь цей час будуть покриватися власні потреби в споживанні електроенергії. Тобто навіть, якщо електроенергія не буде продаватися, вигода від системи буде завжди. Але можна і варто ще й отримувати прибуток. За який час окупається сонячна система і скільки приблизно коштує?

На сьогодні ця система окупається за 6 років. Але за увесь цей час людина не платить за електроенергію, яку споживає для власних потреб. Якщо брати, приміром, приватне обійстя, де наразі встановлюються системи від 6 до 12 кВт, то вартість такого обладнання коливається від 7 до 12 тисяч євро.

З чого починається робота з людиною, що вирішила встановити сонячну систему?

Коли людина до нас приходить з таким бажанням, то, в першу чергу, ми з нею спілкуємось, аби зрозуміти, що власне вона хоче. Якщо вона дійсно бажає встановити сонячні панелі, то беремо від неї вихідні данні для того, аби зробити їй конкретну пропозицію відповідну саме її потребам. Так, аби людині було вигідно продавати різницю в мережу, а не тільки забезпечувати себе електроенергією. Наприклад, клієнт пояснює: "У мене будинок споживає 500 кВт в місяць. Значить, річне споживання буде 6000 кВт. У цьому випадку рекомендована потужність, яку потрібно встановити, аби це було вигідно – це 10 кВт оптимально. 10-ти кіловатна станція забезпечить його електроенергією в рік на 11,5 тисяч кВт. Враховуючи власне споживання 6000, 5500 кіловат вона спокійно може продати Обленерго по зеленому тарифу, що на даний момент становить 5,55 гривень за кВт.

Суть роботи із замовником полягає в тому, що ми намагаємось показати, – це бізнес, при чому бізнес пасивний. І це краще ніж депозит на сьогоднішній день. Ще цікавішими такі пропозиції є для бізнесу. Підприємства, що мають великі площі, виробничі приміщення з великими дахами, можуть дуже ефективно інвестувати в таке обладнання, встановити його на даху, і отримувати кошти по зеленому тарифу. Та ще й перекривати певні потреби у власному споживанні.

А як щодо автономних сонячних систем?

Звичайно, що є варіанти автономних систем, які встановлюється з врахуванням акумуляторних батарей і, у наслідку, користувач фактично взагалі не залежить від зовнішньої мережі. Але на сьогоднішній день враховуючи вартість покупної електроенергії в 60 копійок – це не зовсім вигідно з точки зору економіки. Тому, що ці системи самі по собі досить дорогі, а враховуючи ще й вартість акумуляційних систем – батарей, фактично собівартість стане дорожчою в два рази. Це, якщо говорити про хороше якісне обладнання. А неякісне обладнання ми не пропонуємо і намагаємося відговорити людей від їх покупки. Якщо чесно, то краще нічого не ставити, ніж ставити неякісне, тому що це викинуті на вітер гроші.

Чи дійсно так вигідно у довгостроковій перспективі встановлювати ці системи на території нашої області?

Сьогодні є спеціальні програми, які базуються на 30-річні статистиці щодо сонячного освітлення. Є низка організацій, які ведуть спостереження за сонцем. Якщо ми введемо координати тої чи іншої місцевості в базу, то ми будемо бачити, якою була сонячна інсоляція протягом десятиліть на цьому конкретному місці і зможемо зробити прогноз на найближчі 15-20 років. Так, прогноз не буде точним гарантовано на всі 100 відсотків, але відхилення становитиме всього близько 5% і, як показує наш клімат, завжди це буде плюс, а не мінус. Тобто тут досить чітко можна вирахувати прогнозну виробітку електроенергії. У розрахунку враховується обладнання, втрати на устаткуванні тощо. Далі все це ми множимо на гривні, демонструючи скільки людина може заробити за весь цей час. Крім того, що ми робимо розрахунок окупності і прогноз, ми допомагаєм готувати документи для банку, якщо вона хоче отримати кредит на встановлення сонячної системи.

Скільки часу потрібно, аби встановити саму систему?

Від моменту, коли людина до нас звернулася, до часу закінчення монтажу вже за 14 днів може бути повністю встановлена система. Інший час йде на оформлення документації – це приблизно місяць. Оскільки формально Обленерго має 30 днів на все. І, переважно за цей місяць вони не виходять.

Докладніше дивись за посиланням: https://vholos.info/75363

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали