Як коефіцієнт заборгованості впливає на фінансову стабільність компанії
01.11.2017 5360 0 0
Кожен підприємець розуміє, що для результативного планування діяльності підприємства, а згодом, і обрання відповідної стратегії, - необхідно дотримуватись основних правил аналізу фінансової діяльності. І чим повніше буде дослідження, тим точніше передбачення управлінця.
Аналіз фінансової діяльності підприємства - невід’ємний елемент праці економістів. Саме цей напрямок роботи дозволяє своєчасно відстежити негативні тенденції у фінансовій ситуації підприємства і, що найголовніше, вжити відповідних своєчасних заходів щодо їх усунення. При цьому одним з найбільш важливих розділів бухгалтерського балансу, який слід піддавати такому аналізу, є поточна заборгованість підприємства.
Так, на сьогодні існує ряд показників, котрі найчастіше використовуються в аналізі фінансової діяльності підприємства. Зазвичай, коефіцієнти обираються відповідно до рівня своєї інформативності та ефективності.
Одним із найбільш затребуваних показників є саме коефіцієнт заборгованості (КЗ). КЗ=Зобов’язання/Активи.
Фактично, формула розрахунку коефіцієнта заборгованості являє собою відношення обсягу боргових зобов’язань підприємства до його власного капіталу.
Варто зауважити, найчастіше, показники коефіцієнту використовуються у наступних ситуаціях:
- для виявлення ефективності управлінських рішень
- для оцінки наявності та рівня ризику
- для формування прогнозу про ймовірну прибутковість та розмір дивідендів
- рентабельність витрат (інвестицій)
Показник розраховується на значеннях основних даних наявної ситуації фінансової сфери, відповідних основного документу – балансу. Проте, у залежності від цілі, що переслідує управлінець, підхід до інтерпретації буде різнитися, відповідно, і джерела інформації також будуть відрізнятися.
Так, значення показника, що нас цікавить, розрахованого з використанням обраної формули, має перебувати в інтервалі від 0 до 1. При цьому значення показника, близьке до нуля, свідчить про те, що обсяг боргових зобов’язань підприємства у порівнянні з його власним капіталом вкрай малий, що свідчить про його високою фінансової стійкості.
У сучасному бізнес світі, вважається нормою, коли значення показника наближається до 1, що свідчить про сформованість капіталу за рахунок позикових коштів. Проте, саме такі дані і вказують про високу залежність від контрагентів. На практиці, така ситуація є досить нестабільною, оскільки показує фінансову нестабільність, тим більш, у разі несприятливих економічних подій. Обов’язковим до уваги є той факт, у разі, коли КЗ≥1, - керівництво мусить звернутися до суду із заявою про банкрутство. Тож, інвестиційно привабливим такі результати діяльності назвати не можна. Нормою буде вважатися значення показника в межах від 0 до 0,5.
У результаті фінансового аналізу, отримавши ряд необхідних показників, підприємство у змозі порівняти свою діяльність із параметрами аналогічних компаній. Отримавши відповідні дані, фахівці зможуть оцінити не лише рівень конкурентної переваги, але і розрахувати шляхи можливих вдосконалень.
Джерело: https://vechirniykiev.com.ua/
Коментарі до матеріалу