Євроінтеграція України і реакція IT-сфери (інфографіка)
18.07.2016 182 0 0
Прийнято вважати, що IT-сфера більшою мірою включена в глобальні процеси і в меншій мірі залежить від внутрішніх проблемних питань в державі. Якщо говорити про Україну, то багато розробників і компанії працюють на зовнішній ринок. Інтеграція України в ЄС дозволяє відкрити нові можливості як для інвесторів з країн ЄС, так і для українських «айтішників». У даній статті піде мова про те, яким чином відреагувала IT-сфера на євроінтеграцію.
IT-сфера України є чи не єдиною областю, яка демонструє зростаючі показники, як в загальних цифрах зайнятості, так і в динаміці заробітних плат. За даними статистики за 2015 рік кількість зайнятих в цій сфері збільшилася з 75 до 90 тисяч осіб, показавши збільшення на 20%. Таким чином, в середньому щомісяця на ринок приходить близько тисячі нових працівників.
При цьому приблизно п'ята частина всіх українських «айтішників» працює у великих компаніях, штат яких перевищує 800 осіб. У липні 2015 року кількість технічних фахівців, які працюють в таких фірмах, становила понад 16 800 чоловік.
Географія розподілу зайнятих в цій сфері вже традиційна і не змінюється за останні роки. За даними ресурсу «Legal Business Consulting» 86% фахівців зосереджені в п'яти містах України: Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпропетровську. І навіть ситуація з окупацією Криму і бойовими діями на Донбасі не дуже змінила цю структуру.
За даними аналітиків в Криму і на Донбасі IT-сфера була традиційно слабо розвинена. Так, до окупації на Донецьк доводилося тільки 3% всіх фахівців галузі. Зараз місце Донецька в рейтингу міст займає Вінниця (1,8% ринку).
Завдяки мобільності IT-офісів більшість з них вдалося перенести на території, контрольовані українським урядом, або зовсім за межі України, в країни ЄС.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу