Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Експерт назвав переваги аграрного хеджування

Редакція

29.06.2016 219 0 0

Виробники і торговці зернових та іншої сільгосппродукції все частіше застосовують хеджування для страхування таких ризиків як зміни цін на товар.

Хеджування можуть використовувати для нейтралізації ризиків всі учасники ринку - виробники, постачальники, експортери та імпортери. Цей інструмент дозволяє застрахуватися як від зростання ціни на продукцію, так і від її падіння - в залежності від спрямованості бізнесу.

Наприклад, виробник товару може застрахуватися від можливого падіння ціни на ринку на свою майбутню продукцію, торгова компанія - від зниження цін з моменту закупівлі товару або укладення контракту до моменту продажу. Імпортери, зацікавлені в низькій закупівельній ціні на товар, можуть в свою чергу застрахуватися від її можливого підвищення в момент укладення майбутнього контракту і т.д.

Хеджування здійснюється за допомогою ф'ючерсів і опціонів. Ці інструменти використовують як біржові трейдери, так і хеджери. Але, якщо перші заробляють на зміні ціни, то другі вирішують інші завдання - а саме, нейтралізують свої можливі втрати в разі несприятливого для них зміни ціни на товар. Велике число учасників ринку забезпечує ліквідність - наявність постійного попиту і пропозиції на ф'ючерси та опціони у великих обсягах.

Крім ризиків зміни ціни товару, хеджування в багатьох випадках дозволяє застрахуватися і від несприятливого зміни курсів валют.

Ми бачимо, що на валютних ринках спостерігається досить висока волатильність, яка може негативно вплинути на прибуток за експортно-імпортними операціями в різних валютах. Щоб уникнути цього, доцільно захеджировать також і валютний ризик.

Таким чином, комбінуючи різні фінансові інструменти, які пропонують сучасні банки, торговці сільгосппродукцією та іншими товарами можуть вирішити цілий ряд своїх завдань: отримати фінансування, використовувати такі інструменти як акредитиви, інкасо, гарантії, факторинг, а також - зменшити цінові ризики за базовим товару і валюті, підсумував він.

Джерело: http://agroportal.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали