Домашня електростанція за 10 тисяч доларів окупиться через 5-7 років
24.04.2017 1846 0 0
Альтернативна енергетика хвилює багатьох українців. Адже, за чутками, здорово допомагає економити на електриці.
В Україні сьогодні в загальному балансі тільки 1% електроенергії виробляється з відновлюваних джерел (сонячні, вітрові електростанції, міні-ГЕС, електростанції на біомасі та біогазові електростанції). Це дуже мало, тому як у розвинених країнах світу цей показник в середньому куди більше 20%.
Україна взяла на себе міжнародні зобов'язання збільшити частку генерації від відновлюваних джерел у загальному балансі до 11% до 2020 року.
На сьогодні в Україні діє Закон, згідно з яким держава зобов'язується до 2030 року викуповувати електроенергію, вироблену від альтернативних джерел по «зеленому тарифу». Цей тариф вище, ніж платить за електроенергію населення або промислові підприємства, і створений спеціально для стимулювання розвитку та впровадження проектів на відновлюваних джерелах електроенергії.
Найбільш стрімко зростає будівництво сонячних електростанцій як в комерційних, так і в приватних домашніх господарствах. Наприклад, кількість дахових сонячних станцій у домашніх господарствах збільшилася за 2 роки з близько 30 до 1,5 тис. Кожна людина, встановив сонячну електростанцію на даху приватного будинку, може продавати електроенергію за 0,18 Євро за 1 кВт•год. Для комерційних станцій такий тариф 0,15 Євро за 1 кВт•год.
Найближчим часом планується зростання «зелених кВт», це і сонячні електростанції, станції, що працюють на енергії вітру і води. Також не варто забувати про біогазі та біомасі. Особливо варто задуматися аграріям, оскільки на полях залишається величезна маса потенційного палива для міні ТЕС на соломі, наприклад.
Також, українці почали все частіше цікавитися зеленими тарифами і можливостями впровадження альтернативної енергетики.
Домашня електростанція на 10 кВт обійдеться в 10 тисяч доларів
Щоб облаштувати електростанцію на 10 кВт, необхідно встановити 40 панелей по 250 Вт з нахилом на південь. Крім фотопанелей, потрібно інвертор, спеціальні кріпильні конструкції, провід, захисні електричні апарати. Все разом це сьогодні може коштувати близько 10 тис. доларів.
При сьогоднішньому тариф станція окупиться за період 5-7 років.
Якщо говорити про економію електроенергії, то тут функціонує зовсім інша схема. Все, що станція виробляє, а також все, що споживає домашнє господарство, фіксує двонаправлений лічильник. При цьому згідно з умовами зеленого тарифу держава оплачує різницю за формулою «генерація мінус споживання.
При цьому для установки будинку електростанції не треба проходити через непрості бюрократичні процедури і отримувати ліцензію в НКРЕКП, також немає ніяких взаємовідносин з ДП «Енергоринок», що спрощує процедуру оформлення документів в цілому.
Пишеться заява, формується пакет супровідних документів, укладається договір з обленерго, кожен місяць власник станції отримує плату на банківську картку. Для промислових станцій — схема інша.
На рівні держави вже прийнято Закон про розвиток альтернативної енергетики. Він закріпив зелений тариф, який змінюється раз на квартал згідно з курсом Євро. Крім цього, новий Закон дозволяє встановлювати станції будинку до 30 кВт. Вартість сонячних панелей теж знизилася: якщо в середньому раніше за 1 Вт фотомодулів треба було заплатити більше долара, то зараз — це близько 0,5 долара.
Детальніше: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу