Що означає для українців надзвичайний стан в енергетиці?
22.02.2017 150 0 0
В Україні вже кілька тижнів група активістів, які назвали себе ветеранами бойових дій на Донбасі, блокує постачання антрацитового вугілля з т. зв. "республік". Вугілля цієї групи видобувається тільки на окупованій території і від нього залежить генерація електроенергії і теплової енергії. Існуючих запасів вугілля вистачить максимум на сорок днів. Кабінет міністрів ввів режим надзвичайного положення – країна перейшла на жорстку економію енергоресурсів.
Що змінилося після введення НС в енергетиці?
Режим НС дозволить управляти енергетикою в ручному режимі, при необхідності – відключати світло і вводити для окремих підприємств план споживання електроенергії. Згідно з постановою, "Укренерго" має визначити допустимий рівень зниження резерву потужностей. Після погодження з Міністерством енергетики та вугільної промисловості, розроблять графік віялового відключення електроенергії.
Крім того, Держінспекція буде контролювати режим споживання електричної і теплової енергії – підприємства повинні максимально економити ресурси.
На режим максимальної економії також перейдуть і постачальники теплової енергії. Теплові електростанції повинні працювати на мінімальних потужностях, які при цьому дозволять генерувати тепло і постачати його населенню. В результаті, припускають в уряді, запасів вугілля може вистачити на 100 днів.
Електроенергію будуть подавати годинами по всій Україні?
Ні, відключення світла загрожує Київській, Дніпропетровській, Харківській, Чернігівській, Запорізькій, Сумській та Черкаській областях. Саме в цих регіонах генерація електроенергії відбувається за допомогою антрацитового вугілля.
Віялові відключення можливі, якщо ситуація з постачанням вугілля не зміниться. Відключення електроенергії будуть відбуватися тільки в критичних ситуаціях.
На даний момент невідомо, як довго українцям доведеться сидіти без світла. Швидше за все, мова йде про період пікового споживання – коли більшість українців повертаються додому і споживання різко збільшується. Так, в 2014-му, під час віялового відключення, світла не було кілька годин – з семи до дев'яти годин вечора.
Чи будуть відключати світло в лікарнях і школах?
Ні. Відключення об'єктів, пов'язаних з екологією, медициною, дошкільних установ, шкіл не передбачено. Вони, як і раніше, будуть працювати в штатному режимі.
А як будуть працювати підприємства?
Першими будуть відключати від електроенергії ті підприємства, які, на думку уряду, "не несуть особливої важливості". Облдержадміністраціям доручили розробити план-графік споживання електроенергії. Головна мета – зменшити споживання в пікові години навантаження.
Як довго триватиме режим надзвичайного стану?
Рішення щодо ПП в енергосистемі має силу протягом місяця, однак у разі необхідності може бути продовжено ще на місяць. Вже зараз прем'єр звернувся до РНБО з проханням "вирішити питання блокади".
Детальніше дивись за посиланням: http://www.segodnya.ua/
Коментарі до матеріалу