Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Понад чверть палива продається по фальшивих чеках – дослідження

14.05.2019 253 0 0

Більше 26% чеків, за якими відпускалося паливо на українських АЗС, відсутні в базі фіскальних чеків «Е-реєстр». Такі дані спільного дослідження Київського національного торговельно-економічного університету (КНТЕУ), Consumer Assembly of Ukraine та Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів».

Згідно з дослідженням, «Паливо» зайняло другий рядок рейтингу продажів по «неіснуючим» чеками. На першому місці - «Тютюнові вироби» з часткою в 40%, третій рядок займає «Техніка» (15,4%). Найменше відсутніх фіскальних чеків в базі «Е-реєстр» в групі товарів «Алкоголь» (10%).

1 из 1

Природа і причини, за якими ці чеки не потрапляють в базу, різні. Це може бути умисел продавця, який замість касового апарату поставив «кишеньковий» принтер », що симулює роботу касового апарату. Можуть бути і такі ситуації, коли інформація з касового апарату «по дорозі» до податкової десь втрачається.

Для дослідження було взято 300 чеків в дев'яти обласних центрах України таких, як Житомир, Київ, Чернігів, Черкаси, Полтава, Кропивницький, Одеса, Херсон і Запоріжжя.

База фіскальних чеків «Е-реєстр» була створена в 2013 р, але електронний сервіс, який дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук і перегляд фіскального касового чека, був реалізований восени 2018 р

Сервіс знаходиться у відкритій частині «Електронного кабінету» на сайті Державної фіскальної служби (ДФС), доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особистості по посиланню.

У той же час, що громадяни не знають і не користуються цим сервісом, про що свідчить невелика кількість запитів на перевірку фіскальних чеків. Всього в період жовтня-листопада 2018 р сервісом скористалися близько 13 тис. разів і було відправлено незначну кількість скарг на факт відсутності фіскального чека в базі ДФС.

Невелика кількість звернень про факт відсутності фіскального чека є наслідком того, що сервіс з перевірки чеків знаходиться у відкритій частині електронного кабінету, а можливість подачі ідентифікованої скарги в закритій його частині і вимагає ідентифікації скаржника.

Змінити ситуацію на краще можна запропонувавши покупцеві кілька варіантів ідентифікації (через ЕЦП, банк ID, МобайлID або закриту частину електронного кабінету), а також зобов'язавши ДФС систематично інформувати громадськість про результати виявлених фальсифікацій фіскальних чеків.

enkorr.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали