Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

10 ноу-хау, які змінюють сільське господарство

Редакція

17.11.2017 181 0 0

Всім відомо, що плуг John Deer полегшив роботу аграріям, а жатка Сайруса Маккорміка дозволила збирати врожай механізовано. Але сьогодні винахідники мріють вирішити більш глобальні проблеми сільського господарства, такі як дефіцит води та робочої сили, зберігання даних на «хмарних» ресурсах, автоматизація управління.

І це захоплює, але давайте будемо чесними: робототехніка та автоматизація поступово витісняють людську працю, проте сільське господарство  все ще потребує міцної робочої сили.

До вашої уваги декілька цікавих «штучок», які виходять на світові ринки. До речі, багато з них були визнані «Форбс» у нещодавньому рейтингу «25 найбільш інноваційних технологій». Не вірите — перевірте!

Машина, яка самостійно знищує бур’яни

Robovator — це машина, яка їздить між рядками в полі, шукає бур’яни серед гарних рослин і знищує їх.  «Ця машина — відповідь на зростаючу проблему забур’яненості, — говорить директор з продажу техніки Даніель Батлер. —  Вартість такої машини — $175 тис.».

Юху, ваше поле знову надсилає вам повідомлення!

Компанія CropX розробила адаптивний датчик у системі зрошення і протестувала його в Ізраїлі, де 60% земель є пустельними. Завдяки вбудованим датчикам система зрошення автоматично доставляє кожній рослині правильну кількість води, а не поливає ціле поле одночасно. Фермери поміщають датчики в землю, завантажують додаток на свій девайс і протягом наступних декількох хвилин ви отримуєте інформацію про споживання рослиною води. «Завдяки цим датчикам ми зменшили витрати та збільшили свої доходи на 10-20%», — говорить генеральний директор компанії Томер Тзач.

Автономна дизельна платформа, яка виконує польові роботи самостійно

Канадська компанія Dot Technology Corp. випускає автономний автомобіль DOT — У-подібну дизельну гідравлічну платформу для транспортування будь-якої техніки чи продукції, а завантажується вона чотирма гідравлічними підйомниками. Автомобіль працює автономно або за допомогою дистанційного керування. «DOT стане платформою, яка зможе виконувати неймовірно велику кількість завдань від фермерів», — стверджує винахідник DOT Норберт Бойо.

Збережіть бджіл цим роботом-запилювачем!

Анна Халдеван прочитала про проблеми, що виникли у бджолиної колонії із запиленням, і захотіла вирішити її. Вона придумала Plane Bee — самодостатній прилад перехресного запилення. Це дрон, яким можна керувати зі смартфона. Він має невеликі отвори для засмоктування і виприскування пилку. Вентилі на верхній частині служать вихлопною системою для очищення, а камера може ідентифікувати різні квіти. «Я хочу зробити його досконалим, щоб врешті-решт ним могли користуватися всі люди незалежно від роду занять», — говорить вона.

У вас трапилося зараження урожаю? Тоді Parabug допоможе!

Скажімо, у вас є дрон, який запрограмований слідкувати за вашими культурами, і тут ви помічаєте, що якийсь шматок поля заражений. Що робити? Звичайно, використовувати Parabug. Parabug — це система з мішком, у якому є різні види корисних комах, що знищують шкідників ваших рослин. У систему ви вводите координати, прокладаєте маршрут і можете розкидати за допомогою двометрової трубки, прикріпленої до нижньої частини безпілотника, комах. «Використання Parabug не замінить хімікати. Це просто ще один інструмент для боротьби зі шкідниками», — запевняє винахідник Чандлер Беннет.

Нове покриття або культура для чергування кукурудзи та сої

Компанія Arvegenix розпочала використовувати у своїх сівозмінах таку культуру, як pennycress. Її можна додавати до ротації між кукурудзою та соєю. Ця зимова покривна рослина захищає ґрунт від ерозії та мінімізує азотне забруднення.

Створення «Інтернету корів»

Цей менеджер-додаток допомагає фермерам краще стежити за тваринами і продавати їх через Інтернет. Bovcontrol відслідковує щеплення, потребу в харчуванні та інше.

Це полуничне поле назавжди зміниться з робототехнічним комбайном

Полуниця є популярною м'якою ягодою, яку до цього часу потрібно було збирати вручну, проте Agrobot сподівається все змінити. Ця машина не тільки вибирає ягоди, але і сортує їх у ящики.

Скажи «ні» паперовим роботам на фермах!

Heavy Connect — безпаперова платформа, що працює на «хмарі». Вона фіксує робочі години, керує польовими спостереженнями, координує розташування працівників та відстежує техніку. Проте найбільшою перевагою є легке ведення документації ферми.

«Розумний» спосіб зменшити продовольчі відходи

Як ми вже знаємо, велика кількість продукції залишається на полі. Але ось ця завзята американська команда збирає капусту як першого класу, так і другого — і у неї є ринок збуту. Щорічно США втрачає близько двадцяти мільярдів фунтів «потворних» продуктів. Компанія Full Harvest намагається скоротити ці витрати. Вона створила вторинний ринок (В2В), де виробники можуть об'єднуватися з харчовими компаніями, щоб здавати надлишкові чи недосконалі продукти.

Джерело: http://bazarmedia.info/novini/korisno...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали