Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Бізнес в кризу: які сфери не витримали удару

У минулому році в країні закрилося 6,4 тисячі підприємств. Найбільше, за даними Держстату, постраждали фірми з продажу і ремонту авто, будівельні компанії, ферми, а також компанії, що працюють в сфері мистецтва, спорту і розваг. Причина очевидна - криза.

Експерти кажуть, що залишився на плаву бізнес намагається вижити, придумуючи різні хитрощі: наприклад, тепер в готелях адміністратори працюють за сумісництвом покоївками, а ресторатори роблять авторські коктейлі та лимонади.

Ферми в мінусі
Експерти впевнені, що фірми з ремонту автомобілів насправді нікуди не поділися. «Швидше за все, всі ці невеликі СТО пішли в тінь. Якщо раніше, наприклад, власник маленької СТО був на єдиному податку, то як тільки заговорили про зміни до Податкового кодексу, де трохи притиснули єдиноподатників, він просто перестав платити податки », - вважає генеральний директор всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Причина - все той же криза, яка змушує людей відкладати на потім навіть ремонт авто. «Ми зараз повертаємося в ті роки, коли люди взагалі на СТО не їздили. В результаті на дорогах побачимо і більше ДТП через це », - говорить Назаренко.
У мінусі і сільське господарство. «Найбільше закриваються тваринницькі ферми. Тому що раніше держава, наприклад, компенсувало половину будівництва ферми, а зараз - ні », - пояснює аналітик інформаційної компанії« ПроАгро »Ярослав Левицький.

"Попит величезний, але грошей немає"
Багато компаній закрилося і в сфері будівництва. За словами голови комітету асоціації фахівців з нерухомості Артура Пилипчука, причина - у відсутності грошей у покупців: «Попит на житло величезний, але грошей у людей немає. Звичайно, є ті, хто зуміли переорієнтуватися, стали будувати малогабаритне житло з дешевих матеріалів. І якщо не буде гірше, то ринок очиститься від неефективних підприємств і буде працювати ».

Проблеми є і у готельєрів. За словами голови асоціації малих готелів Дмитра Заруби, готелі зараз оптимізують: «У п'яти-і чотиризіркових готелів - проблеми із завантаженням. Складніше маленьким готелям, але там йдуть на оптимізацію - адміністратор підробляє і покоївки ».

Коктейлі з грибами і маленькі зали
Що стосується ресторанів, то, за словами президента Асоціації ресторанів України Ольги Насонової, в минулому році закрилося менше закладів, ніж у 2014-му: «Власники приміщень, які раніше піднімали оренду, зрозуміли, що нових орендарів вони не знайдуть. Тому пішли на поступки і знизили ставки в доларах в три рази ».

Ресторатори вирішили залучати клієнтів незвичайними інтер'єрами, цінами. «Багато хто використовує місцеві продукти, частка імпорту 20-22%. І це алкоголь. Але і тут йдуть на хитрощі. У моді незвичайні коктейлі, які ресторатори вигадують самі. Імпортного алкоголю - 20-30 г, решта - мікс соків, фруктів, навіть грибів. Ще придумують лінії своїх напоїв - лимонади, наливки, настойки », - каже Насонова.

У період буму на заняття спортом, спортивні заклади таки закриваються. Один з власників клубу розповів, що великим залам доводиться нелегко через дорогу комуналки: «А люди переходять в дрібні зали, де плата за місяць на 100-200 грн менше».

 

Джерело: http://business.vesti-ukr.com/135301-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали