Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли (не) застосовувати РРО/ПРРО

16.01.2024 38 0 0

Застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюється Законом від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі – Закон № 265). Дія цього Закону поширюється на всіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), їхні господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі.

Зверніть увагу! Дія Закону № 265 поширюється не лише на юросіб та їхні відокремлені підрозділи, а й на фізосіб-підприємців.

СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим РРО/ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі фіскальних чеків (ст. 3 Закону № 265).

Зверніть увагу! РРО/ПРРО потрібно застосовувати в разі здійснення розрахункових операцій.

Розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону № 265).

Зверніть увагу! Розрахунковою операцією може бути як готівкова, так і безготівкова оплата товарів (послуг).

Повна версія доступна тільки передплатникам