• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Держпраці не може притягти роботодавця до відповідальності за одне й те саме правопорушення двічі

16.05.2019 383 0 0

Позивач – фізособа-підприємець; відповідач – орган Держпраці

З 23 по 26 березня 2018 року орган Держпраці у присутності підприємця провів інспекційне відвідування за місцем провадження господарської діяльності. За результатами такої перевірки складено акт, у якому зафіксовано, що підприємець допустив до роботи 5 громадян без укладення з ними трудового договору. Із зазначеними особами підприємець уклав цивільно-правові договори (далі – ЦПД), що мають ознаки трудових договорів. Зокрема, у цих ЦПД була відсутня інформація про характер, вид та обсяг робіт, послуг, які виконавець зобов'язаний виконувати (надавати) підприємцеві.

26.03.18 р. інспектором органу Держпраці винесено розпорядження, у якому зазначено, що підприємець повинен усунути порушення норм ч. 3 ст. 24 та ч. 1 ст. 24 КЗпП, виявлені в ході перевірки, до 05.04.18 р.

26.04.18 р. органом Держпраці складено протокол про адміністративне правопорушення і про притягнення позивача до адмінвідповідальності за ч. 3 ст. 41 КУпАП. На підставі акта інспекційного відвідування орган Держпраці, згідно з абзацом другим ч. 2 ст. 265 КЗпП, виніс постанову від 10.04.18 р., якою на підприємця накладено штраф у розмірі 558 450 грн.

Підприємець звернувся до суду з вимогою визнати неправомірною і скасувати постанову органу Держпраці про накладення штрафу, передбаченого абзацом другим ч. 2 ст. 256 КЗпП.

Суд першої та апеляційної інстанції відмовив позивачеві в задоволенні позову, тоді позивач звернувся до Верховного Cуду України.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали