• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Бухоблік операцій із переробки зернових

11.06.2019 369 0 1

Збирання зернових: документування та облік

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, що мають відповідні виробничі потужності та здійснюють переробку зерна як для власних потреб, так і на давальницьких умовах.

Із цієї статті ви дізнаєтеся про: порядок визначення собівартості переробки власного та давальницького зерна; відображення операцій із переробки зерна в бухгалтерському обліку.

Сільгосппідприємства, основна діяльність яких – вирощування зернових і які мають млини, частину вирощеного зерна переробляють на борошно, крупу, комбікорми тощо. Для таких господарств переробка зерна є підсобним виробництвом, бухгалтерський облік якого має свої галузеві особливості.

Для бухобліку витрат і виходу готової продукції переробки зерна слід відкрити окремий аналітичний рахунок до рахунка 23 «Виробництво», наприклад 233 «Млин», на якому обліковують:

  • за Дт – прямі матеріальні, трудові та інші прямі витрати, а також розподілені загальновиробничі витрати та втрати від браку продукції (робіт, послуг) з технологічних причин (з Кт 13, 20, 37, 63, 66, 65, 68, 91 тощо). Із примірним переліком статей витрат ви можете ознайомитись у п. 3.6 Методичних рекомендацій із планування, обліку та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджених наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132 (далі – Методрекомендації № 132);
  • за Кт – вартість фактичної виробничої собівартості завершеної виробництвом готової продукції (у Дт 27 «Продукція сільськогосподарського виробництва»), вартість виконаних робіт із переробки, наданих на сторону (у Дт 903 «Собівартість реалізованих робіт і послуг»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали