Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які податкові ризики для аграріїв може нести орієнтація на ціни світових бірж

Ціна, що склалась на світовому біржовому ринку рослинницької продукції, формується переважно за рахунок деривативів, тому часто перевищує реальну ціну, за якою в Україні між непов’язаними особами укладаються експортні контракти. Це означає, що використання відомостей світових сільськогосподарських бірж для трансфертного ціноутворення призводитиме до завищення податкового навантаження на вітчизняного експортера.

Таку думку висловили аграрні товаровиробники, які є членами Асоціації платників податків України (АППУ), коментуючи проект постанови Кабміну «Про затвердження переліку товарних бірж для визначення найбільш співставної ціни товарів за принципом «витягнутої руки»», яким передбачено використання для цілей трансфертного ціноутворення даних провідних світових сільськогосподарських бірж, повідомляє прес-служба АППУ.

«Світові біржові котирування фактично не використовуються для визначення цін на зернові культури, які експортуються з України, оскільки вони не відповідають умовам ринкового ціноутворення в причорноморських країнах. Для українського експортера зміна біржових цін свідчить лише про ринкові тенденції, але не дає можливість визначити ціну експорту», - зазначають в АППУ.

В Асоціації платників податків звернулися до Мінекономрозвитку із закликом включити до проекту постанови Кабміну і вітчизняні джерела цінової інформації щодо продукції рослинництва (зокрема, ДП «Держзовнішінформ», ДП «Укрпромзовнішекспертиза» тощо), «оскільки це стимулюватиме розвиток українського біржового ринку», вважають в АППУ.

Джерело: http://finbalance.com.ua/news/Transfe...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали