Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Строки давності для нарахування податкових зобов’язань

Редакція

23.06.2017 1457 0 0

За який період контролюючі органи мають право нарахувати податкові зобов’язання, якщо підприємство не подавало податкові декларації з плати за землю понад 1095 днів?

Строки давності та особливості їх застосування визначено ст. 102 Податкового кодексу.

Контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо таку податкову декларацію було подано пізніше, — за днем її фактичного подання.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Пунктом 102.2 ст. 102 Податкового кодексу встановлено, що грошове зобов’язання може бути нараховано, або провадження у справі про стягнення такого податку може розпочатися без дотримання строку давності, якщо, зокрема, податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання, не було подано.

Таким чином, плата за землю юридичній особі, яка не подавала податкові декларації понад 1095 днів, нараховується контролюючим органом з періоду, у якому виникло податкове зобов’язання.

Джерело: http://www.sfs.gov.ua/garyacha-liniya...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали