Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Процедура виправлення даних щодо дати складання податкової накладної: ДФС роз’яснює

Редакція

15.05.2018 2568 0 0

Виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера, шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної, не допускається. Про це нагадує Офіс великих платників податків ДФС у зв’язку численними запитами платників.

Податкова накладна, складена платником ПДВ за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням іншої дати, ніж дата виникнення «першої події» за такою операцією, може бути визначена платником як така, що зайво складена.

Платник податку на дату виявлення факту зазначення неправильної дати в зареєстрованій в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податковій накладній має право скласти «від'ємний» розрахунок коригування до податкової накладної, яка визначена ним як зайво складена, та зареєструвати його в ЄРПН.

Складення та реєстрація в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, визнаної платником податку як зайво складена, не позбавляє платника податку обов'язку скласти податкову накладну за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням у такій податковій накладній дати складання, що відповідає даті настання «першої події» за такою операцією.

Така податкова накладна підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН таким платником податку з дотриманням визначених Кодексом термінів реєстрації.

Відповідальність платників за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН встановлено статтею 1201 Кодексу.

При цьому, статтею 1201 Кодексу не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення терміну реєстрації податкових накладних в ЄРПН, в тому числі тих, які після їх реєстрації визнаються як зайво складені.

http://officevp.sfs.gov.ua/media-ark/...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали