Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оптові постачальники електроенергії з метою оподаткування акцизним податком

Які особи вважаються оптовими постачальниками електроенергії з метою оподаткування акцизним податком?

Підпунктом 212.1.12 ПКУ визначено, що платниками акцизного податку є оптові постачальники електричної енергії.

Згідно з пп. 212.1.13 ПКУ виробники  електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії також є платниками акцизного податку.

Не є платниками податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії або з постачання електричної енергії, крім платників, зазначених в пп. 212.1.12 ПКУ.

При цьому об’єктом оподаткування є операції з оптового постачання електричної енергії (пп. 213.1.10 ПКУ).

Водночас, реалізація електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками або з відновлюваних джерел енергії відноситься до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню (пп. 213.2.8 ПКУ).

Абзацом 29 ст.1 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР «Про електроенергетику» визначено, що оптове постачання електричної енергії - купівля електричної енергії, формування її оптової ціни та продаж електричної енергії за оптовою ціною енергопостачальникам.

До енергопостачальників належать учасники оптового ринку електричної енергії України, які купують електричну енергію на цьому ринку з метою її продажу або постачання споживачам або з метою її експорту та імпорту, а до споживачів енергії - суб’єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю (абзаци дев’ятий та двадцять перший ст. 1 Закону № 575).

В свою чергу, під постачанням електричної енергії слід розуміти господарську діяльність, що пов’язана з наданням електричної енергії споживачеві за допомогою технічних засобів передачі та розподілу електричної енергії на підставі договору (абзац двадцятий статті  1 Закону № 575).

Також слід зазначити, що на виконання вимог статті 13 Закону № 575 суб’єктам господарювання необхідно отримати ліцензію на право провадження діяльності з оптового постачання електричної енергії для можливості здійснення операцій з оптового постачання електричної  енергії.

Відповідно до п. п.1 та 3 постанови Кабінету Міністрів України від 05 травня 2000 року № 755 «Про утворення державного підприємства «Енергоринок»» утворено державне підприємство «Енергоринок», предметом діяльності якого, зокрема є:

  • купівля електричної енергії у її виробників, а також у суб’єктів підприємницької діяльності, які є власниками електричної енергії, виробленої з давальницької сировини;
  • купівля в учасників оптового ринку електричної енергії, отриманої ними за угодами на її імпорт;
  • оптове постачання  електричної  енергії.

Таким чином, платниками акцизного податку є оптові постачальники електричної енергії, які мають ліцензію на право провадження діяльності з оптового постачання електричної енергії, зокрема державне підприємство «Енергоринок» та виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії, за виключенням реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та з відновлюваних джерел енергії.

ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storink...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали