Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кого торкнуться нові правила Мінфіну по блокуванню НН - список

Редакція

19.10.2017 891 0 0

Мінфін затвердив зміни в правила блокування/розблокування податкових накладних: наказом № 776 від 18 вересня 2017 г.

Він передбачає два ключових нововведення. Перше - для будь-яких платників ПДВ таблицю з інформацією про види діяльності, товари послуги, які на постійній основі поставляються або купуються підприємством, можна подавати до блокування податкової накладної.

Друге нововведення - для сільгоспвиробників таблиці повинні враховуватися ДФС автоматично в тому випадку, якщо їх подають платники, які відповідають певним критеріям.

Можливість подачі таблиць ще до моменту реєстрації податкової накладної важлива, оскільки це оскільки дозволить уникнути блокування НН на товари або послуги, які були вказані в такій таблиці. Однак, як зазначають юристи, як це буде працювати на практиці, повністю залежить від сумлінності працівників ДФС.

Треба пам'ятати, що така таблиця подається разом з поясненнями (в електронній формі), в яких вказується специфіка госпдіяльності платника, бажано, з посиланнями на податкову та іншу звітність. Як зазначають юристи, зараз пояснення подаються в довільній формі.

У них потрібно зафіксувати, як мінімум, наявність у платника достатніх матеріальних і трудових ресурсів для певного виду діяльності (власні/орендовані земельні ділянки, будівлі, машини/обладнання і т. п.).

Також треба вказати процес виробництва/покупки і постачання товарів/послуг (придбання сировини, робіт, послуг, факт поставки продукції і т. п.) З обґрунтуванням за допомогою звітності, договорів і первинних документів (видаткові накладні, товарно-транспортні накладні та т. п.).

Автоматичний облік технологічних таблиць для аграріїв можливий, якщо ці підприємства відповідають двом ключовим критеріям. По-перше, такі с/г виробники повинні бути включені до реєстру одержувачів бюджетної дотації.

По-друге, вони повинні були числитися на 31 грудня 2016 р учасниками спецрежиму з ПДВ (ст. 209 Податкового кодексу). Одночасно такі платники за станом на 1 січня 2017 року мають мати власний або орендований земельну ділянку площею 200 га і вище, задекларований до 20 лютого 2017 року. І з початку 2017 року в них не змінювався одночасно засновник і керівник.

Для реалізації даних нововведень таблицю виклали в новій редакції: в ній з'явилися позначки для відображення статусу зазначених сільськогосподарських товаровиробників.

При цьому таблиці аграріїв будуть прийматися автоматично тільки в тому випадку, якщо в них вказана поставка/виробництво наступних груп товарів:

живі тварини (група 01 за УКТ ЗЕД);

риба і рибоподібних, молюски та інші водяні безхребетні (група 03 за УКТ ЗЕД);

молоко і молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, не зазначені в інших місцях (група 04 за УКТ ЗЕД);

овочі і деякі їстівні коренеплоди і бульби (група 07 за УКТ ЗЕД);

їстівні плоди і горіхи, шкірки цитрусових або динь (група 08 за УКТ ЗЕД);

зернові культури (група 10 за УКТ ЗЕД);

насіння і плоди олійних рослин, інші насіння, плоди і зерна, технічні або лікарські рослини, солома і фураж (група 12 за УКТ ЗЕД).

Джерело: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали