Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Внесение собственных средств на счет ФЛП-«единщика»: является ли доходом

14.11.2018


Средства, поступившие на расчетный счет, открытый физическим лицом для осуществления предпринимательской деятельности, включаются в доход ФЛП - плательщика единого налога с учетом требований ст. 292 НКУ.

Однако если ФЛП - плательщик единого налога вносит в согласованном с банком порядке сумму наличных на свой расчетный счет, открытый для осуществления предпринимательской деятельности, на момент внесения уже была отражена в Книге, то в платежном поручении указывается назначение платежа «выручка за определенный период» и вдруг такая выручка не включается в доход плательщика единого налога и не отражается в Книге.


ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.11.2018 р. № 4696/ІПК/20-40-13-02-11

Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло Ваш запит на отримання індивідуальної податкової консультації щодо внесення власних коштів на розрахунковий рахунок фізичної особи підприємця (далі - ФОП) платника єдиного податку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, з урахуванням фактично викладених обставин, в межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом ФОП - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (ФОП), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів (далі - Книга) шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма Книги та Порядок її ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України 19.06.2015 № 579 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за № 800/27245 (далі - Порядок № 579).

Пунктом 5 Порядку № 579 визначено, що записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Відповідно до п. 6 Порядку № 579 у графах 2 - 6 Книги щоденно відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до п. 293.2 та пп. 2 п. 293.3 ст. 293 ПКУ, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій та безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі.

Крім того, відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492 поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки ФОП, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

Враховуючи вищезазначене, кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу ФОП - платника єдиного податку з урахуванням вимог ст. 292 ПКУ.

Однак, якщо ФОП - платник єдиного податку вносить, у погодженому з банком порядку, суму готівки на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, яка на момент внесення вже була відображена у Книзі, то в платіжному дорученні зазначається призначення платежу «виручка за певний період» та вдруге така виручка не включається до доходу платника єдиного податку і не відображається у Книзі.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
15.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели С 5 июля в Украине возобновляется обязательное представление статистической отчетности Будет ли 15 июля выходным днем Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 28.05.2025) ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплате...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
21.05.2025
Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики
Больше по теме: Перечень отраслевых и региональных нормативных актов, которыми утверждены критерии признания предприятий критически важными в особый период Зарплатные критерии для бронирования работников: исчисляем среднюю зарплату Минэкономики в письме от 19.05.2025 № 27-11/37509-07 проинфор...
Новое
17.07.2025
Что должен знать работодатель об э-трудовой книжке
Еще несколько лет назад словосочетание «электронная трудовая книжка» казалось абстрактным – чем-то из будущего, которое никогда не наступит. Но оно уже наступило. Равномерно, без громких заявлений, но с настоящими переменами. И эти изменения важны не только для государства, но и дл...
17.07.2025
Отпуск без сохранения зарплаты для родителей абитуриентов
Больше по теме: Учебные отпуска: предоставление в мирное и военное время Приказ о предоставлении дополнительного отпуска в связи с обучением с сохранением заработной платы Замена отпуска денежной компенсацией: когда и как это можно сделать Работники, дети которых до 18 лет поступают в учебные зав...
17.07.2025
Заполняется ли графа 12 «Кадастровий номер» заявления на получение лицензии на хранение горючего для собственных нужд
Не заполняется. При этом в соответствующих графах п. 7 заявления на получение лицензии на право хранения горючего исключительно для нужд собственного потребления и/или промышленной переработки обязательно указывается адрес места хранения в формате: область, район, населенный пункт (кроме гг. Киева и...
Лучшие материалы