Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Внесение ФЛП наличных на текущий банковский счет

12.12.2019 972 0 0


Если ФЛП в отчетном налоговом периоде вносит на свой текущий счет в банке, открытый для осуществления предпринимательской деятельности, сумму наличности, на момент внесения уже была отражена в Книге учета доходов и в платежном документе указано назначение платежа - выручка за определенный период, то такая сумма наличности повторно не включается в доход отчетного налогового периода плательщика ЕН.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 18.11.2019 р. № 1380/6/99-00-04-07-03-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, розглянула Ваше звернення від (вх. ДПС № від ), яке надійшло листом ГУ ДПС у м. Києві від № (вх. ГУ ДПС у м. Києві № від...) на отримання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку другої групи норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє наступне.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV ПКУ.

Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Крім того, перелік доходів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку, визначено п. 292.11 ст. 292 ПКУ.

Відповідно до п. 5 Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів, яка затверджена постановою Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492, (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01 квітня 2019 року № 56), клієнти мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської діяльності, незалежної професійної діяльності і власних потреб.

Відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку ведуть облік доходів у порядку, визначеному пп. 296.1.1 - 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ.

Фізичні особи - підприємці першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів (далі - Книга) шляхом щоденного відображення отриманих доходів від провадження підприємницької діяльності за підсумками робочого дня, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма Книги та Порядок її ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України 19.06.2015 № 579 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за № 800/27245 (далі - Порядок № 579).

Пунктом 5 Порядку № 579 визначено, що записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Дані Книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Отже, кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку, з врахуванням вимог ст. 292 ПКУ.

Разом з тим, якщо фізична особа - підприємець у звітному податковому періоді вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритого для здійснення підприємницької діяльності, суму готівки, яка на момент внесення уже була відображена в Книзі та в платіжному документі зазначено призначення платежу - виручка за певний період, тоді така сума готівки повторно не включається до доходу звітного податкового періоду платника єдиного податку.

При цьому сума коштів, внесених на поточний рахунок за певний період, не повинна перевищувати суму доходу, відображену в Книзі за відповідний період.

Відповідно п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы