• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Учредители внесли средства как дополнительный капитал: включать ли в доход юрлица единщика

30.11.2018 66 0 0


Внесение изменений об уставном капитале ООО: основания


Взносы участниками предприятия в дополнительный капитал осуществляются сверх уставного капитала без решений об изменении его размера, а потому такие средства облагаются единым налогом в полном объеме.


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.11.2018 р. №4929/ІПК/16-31-12-04-23

Щодо оподаткування єдиним податком

Головне управління ДФС у Полтавській області розглянуло лист щодо включення до складу доходу юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи грошових коштів, внесених засновниками у якості додаткового капіталу без зміни розміру статутного капіталу, та керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

Пунктом 1 ст. 63 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-IV, (зі змінами та доповненнями), передбачено, що приватне підприємство діє на основі приватної власності громадян чи суб'єкта господарювання (юридичної особи).

Відповідно до положень Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року №291, зі змінами, рахунок 42 «Додатковий капітал» призначено для узагальнення інформації про суми, на які вартість реалізації випущених актів перевищує їхню номінальну вартість, вартість необоротних активів, безкоштовно отриманих підприємством від інших осіб, та інші види додаткового капіталу, зокрема, інші внески засновників понад зареєстрований статутний фонд, які вносяться без рішень про зміну розміру статутного капіталу.

Відповідно до п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника (пп. 8 п. 292.11 ст. 292 Кодексу).

Оскільки чинними нормами Кодексу передбачено, що до доходу платника єдиного податку не включаються суми коштів, які внесені засновниками до статутного капіталу такого платника, а внески учасниками підприємства до додаткового капіталу здійснюються понад статутний капітал без рішень про зміну його розміру, то такі кошти оподатковуються єдиним податком в повному обсязі.

Також зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы

Благодарим за регистрацию на сайте Uteka.ua. Для подтверждения вашего e-mail адреса вам на почту было отправлено письмо. Пожалуйста, перейдите по ссылке указанной в письме.
Учредители внесли средства как дополнительный капитал: включать ли в доход юрлица единщика