Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Расходы на содержание грузовых авто: что включать в расходы ФЛП

05.08.2019 803 0 1

Физическое лицо - предприниматель на общей системе налогообложения не имеет права включать в состав расходов, связанных с осуществлением его хозяйственной деятельности, расходы на содержание грузовых автомобилей, в том числе запасных частей, шин, аккумулятора.

Касательно отнесения к составу расходов стоимости приобретенных горюче-смазочных материалов для заправки грузового автомобиля, который используется в хозяйственной деятельности, то физическое лицо - предприниматель имеет право отнести в состав расходов такие расходы, подтвержденные документально.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.07.2019 р. № 3295/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податковою кодексу України (далі - ПКУ), розглянула запит щодо окремих питань застосування фізичною особою - підприємцем загальної системи оподаткування та з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, в межах компетенції повідомляє таке.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначено ст. 177 ПКУ. Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізично то особою - підприємцем, встановлено п. 177.4 ст. 177 ПКУ.

До зазначених витрат, зокрема, належать:

  • витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (пп. 177.4.1 п.177.4 ст. 177 ПКУ);
  • інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в пп. 177.4.1 - 177.4.3 :п.177.4 ст. 177 ПКУ, до яких належать витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв’язку, реклами, плати за розрахунково-касопе обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (пп.177.4.4    п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

Разом з цим пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 ПКУ встановлено, що ге включаються до складу витрат підприємця витрати на придбання та утримані: я основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ.

До основних засобів подвійного призначення належать земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, легкові та вантажні автомобілі (пп. 177.4.6 п.177.4 ст. 177 ПКУ).

Згідно з розділом І «Загальні положення» Правил експлуатації колісник транспортних засобів, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 26.07.2013 № 550 «Про затвердження Правил експлуатації колісних транспортних засобів», утримання транспортного засобу - це забезпечення державної реєстрації, дотримання умов безпечності технічного та санітарного стану, проведення обов’язкового технічного контролю, своєчасного виконання технічного обслуговування і ремонту, охорони, передання транспортною засобу та його швидкозношуваних складників на утилізацію або видалення відповідно до законодавства.

Отже, враховуючи дію прямої норми пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 ПКУ, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування не має прана включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням його господарської діяльності, витрати на утримання вантажних автомобілів, зокрема, запасних частин, шин, акумулятора.

Що стосується віднесення до складу витрат вартості придбаних паливо -мастильних матеріалів для заправки вантажного автомобіля, який використовується у господарській діяльності, повідомляємо, що відповідно до пп. 177.4.1 п. 177.4 ст. 177 ПКУ фізична особа - підприємець має право віднести до складу витрат такі витрати, підтверджені документально.

Водночас звертаємо увагу, що списання палива і мастильних матеріал ів здійснюється, виходячи з даних пробігу автомобіля та норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.1998 р. № 43 (зі змінами і доповненнями).

Витрати палива і мастильних матеріалів понад такі норми вважаються витратами, що використані не в господарській діяльності фізичної особи - підприємця, і, в свою чергу, з урахуванням вимог пп. 177.4.5 п. 177 4 ст. 177 ПКУ не включаються до складу витрат підприємця.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы