Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Расходы ФЛП на содержание ОС двойного назначения

25.05.2020 66 0 0

Поскольку трактор на гусеничном ходу и автомобиль «УРАЛ» относятся к основным средствам двойного назначения, не подлежащих амортизации, то расходы на содержание такой техники не могут быть отнесены физическим лицом - предпринимателем в состав расходов, непосредственно связанных с получением доходов


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.04.2020 р. № 1535/6/99-00-04-06-03-06/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) розглянула звернення щодо формування витрат протягом 2017-2019 років фізичною особою - підприємцем на загальній систомі оподаткування, пов’язаних з експлуатацією та утриманням гусеничного трактора та автомобіля УРАЛ, та з урахуванням фактично викладених обставин повідомляє наступне.

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою -підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування встановлено ст. 177 ПКУ.

Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичне ю особою - підприємцем, встановлено п. 177.4 ст. 177 ПКУ.

Разом з цим п.п. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 ПКУ встановлено, що не включаються до складу витрат підприємця витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ.

До основних засобів подвійного призначення, які не підлягаю гь амортизації, належать земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, легкові та вантажні автомобілі (п.п. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

Поняття термінів, пов’язаних з автомобільним транспортом, визначено Законом України від 05 квітня 2001 року № 2344-ІІІ "Про автомобільний транспорт" зі змінами (далі - Закон № 2344).

Відповідно до ст. 1 Закону № 2344 автомобіль - колісний транспортній засіб, який приводиться в рух джерелом енергії, має не менше чотирьох коліс, призначений для руху безрейковими дорогами і використовується для перевезення людей та (чи) вантажів, буксирування транспортних засобів, виконання спеціальних робіт.

Автомобільний транспортний засіб - колісний транспортний засіб (автобус, вантажний та легковий автомобіль, причіп, напівпричіп), який використовується для перевезення пасажирів, вантажів або виконання спеціальних робочих функцій.

Автомобіль вантажний - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1367 «Про затвердження Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінний причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів» визначено поняття трактор - це моторизований колісний або гусеничний транспортний засіб сільськогосподарського або лісогосподарського призначення, що має щонайменше дві осі та характеризується максимальною конструкційною швидкістю не менш як 6 кілометрів на годину, спеціально призначений для того, щоб тягти, штовхати, везти і приводити в рух змінні причіпні машини, що використовуються для виконання сільськогосподарських або лісогосподарських робіт, або буксирувати сільськогосподарські та лісогосподарські причепи.

Зазначений транспортний засіб застосовується також для перевезення вантажів під час виконання сільськогосподарських та лісогосподарських робіт і обладнується сидіннями для пасажирів.

Враховуючи викладене вище, трактор на гусеничному ходу та автомобіль УРАЛ відносяться до основних засобів подвійного призначення, що не підлягають амортизації та витрати на утримання такої техніки не можуть бути віднесені фізичною особою - підприємцем до складу витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы