Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

При каких условиях «единщик» имеет право на переуступку прав требования долга

26.10.2018 318 0 0



Если юридическое лицо уступает новому кредитору право требования долга, расчет за который был предусмотрен в денежной форме (наличной и / или безналичной), и в случае определения компенсации за уступку права требования долга также в денежной форме, то такая хозяйственная операция не противоречит условиям пребывания на упрощенной системе налогообложения.


ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.10.2018 р. № 4341/ІПК/08-01-12-04-11

Щодо права перебування на спрощеній системі оподаткування

Головне управління ДФС у Запорізькій області за результатами розгляду звернення ТОВ щодо права перебування на спрощеній системі оподаткування платника єдиного податку третьої групи при здійснені операцій з переуступки прав вимоги боргу, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі -ПКУ), повідомляє наступне.

ТОВ повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи та планує укласти договір відступлення права вимоги боргу третьої особи новому кредитору, компенсація за відступлення права вимоги боргу буде здійснюватись у грошовій (безготівковій) формі. ТОВ запитує, чи не відбудеться порушення норм п. 291.6 ст. 291 ПКУ при здійснені зазначеної операції.

Внаслідок відступлення прав вимоги боргу за правочином, згідно з яким ТОВ передало новому кредитору свої права (відступило права вимоги), відбулася зміна кредитора у зобов’язанні, порядок якої визначений ст.ст.512-518 Цивільного
кодексу України (далі - ЦКУ).

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст.509 ЦКУ).

Відповідно до ст. 514 ЦКУ до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Підпунктом 14.1.255 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що відступлення права вимоги - це операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

Відповідно до п. 291.6 ст. 291 ПКУ платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані
роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

ТОВ не поінформувало про вид розрахунку за договором, за яким відступає новому кредитору право вимоги боргу, водночас зазначило, що компенсація за відступлення права вимоги боргу буде здійснюватися у грошовій (безготівковій) формі.

Якщо згідно з договором, за яким ТОВ відступає новому кредитору право вимоги боргу, був передбачений розрахунок у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), та у разі визначення компенсації за відступлення права вимоги боргу також у грошовій формі, то така господарська операція не суперечить умовам перебування ТОВ на спрощеній системі оподаткування.

Крім того, повідомляємо, що відповідно до п.52.2. ст.52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы