Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Предоплата засчитывается в счет оплаты товара другой номенклатуры: что с НДС?

Редакция

06.11.2017 456 0 0

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.10.2017 р. № 2322/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) розрахунку коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло 1095 днів, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, підприємством - покупцем у лютому 2014 року за договором була здійснена часткова попередня (авансова) оплата, на дату якої постачальником була складена та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна. Після сплину 1095 днів з дати складання податкової накладної за додатковою угодою планується здійснити залік такої оплати у рахунок оплати товару іншої номенклатури або повернути оплату на поточний рахунок покупця.

Відповідно до частини другої статті 604 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов'язання новим зобов'язанням між тими ж сторонами (новація).

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Отже, якщо продавцем - платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товару іншої номенклатури або повертається на поточний рахунок покупця, то продавець - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ.

При цьому на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати, отриманої за один товар, який було поставлено, в рахунок оплати за товар іншої номенклатури, продавець - платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за іншим договором ("перша подія") і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін. Така зареєстрована в ЄРПН податкова накладна є для покупця товарів/послуг підставою для віднесення суми податку, зазначеної у ній, до податкового кредиту.

Правила складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних та їх реєстрація в ЄРПН регулюються статтями 192 та 201 Кодексу, Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом МФУ від 31.12.2015 р. № 1307, та Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246.

З метою визначення правомірності реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, у разі якщо з дати складання таких податкових накладних минуло понад 1095 днів, ДФС України було направлено відповідне звернення до Міністерства фінансів України як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної податкової та митної політики.

У зв'язку з цим з порушеного вище питання пропонуємо звернутися безпосередньо до Міністерства фінансів України.

 

Комментарии к материалу

Лучшие материалы