Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Право применения НДС-льготы на строительство жилья за государственные средства

04.04.2019 571 0 0


Применять налоговую льготу по освобождению от обложения НДС операций по поставке строительно-монтажных работ по строительству жилья, строящегося за бюджетные средства, установленную п. 197.15 НКУ, имеют право только те субъекты хозяйствования - плательщики НДС, которые являются застройщиками и определены исполнителями целевой программы строительства жилья для военнослужащих Вооруженных Сил Украины и непосредственно осуществляют строительно-монтажные работы.

Другие субъекты хозяйствования - плательщики НДС, которые выполняют работы для обеспечения строительства за государственные средства, права на использование льготы не имеют и предоставляют услуги исполнителям с начислением НДС по основной ставке по общеустановленным правилам.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.03.2019 р. № 1288/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання будівельно-монтажних робіт з реконструкції житла, що здійснюється за бюджетні кошти, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, з 01.01.2011 р. регулюються нормами Податкового кодексу України (далі - ПКУ) (пункт 1.1 статті 1 ПКУ).

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
  • дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з пунктом 197.15 статті 197 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти.

Застосовувати податкову пільгу щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва житла, що будується за бюджетні кошти, встановлену пунктом 197.15 статті 197 ПКУ, мають право лише ті суб’єкти господарювання - платники податку на додану вартість, які є забудовниками та визначені виконавцями цільової програми будівництва житла для військовослужбовців Збройних Сил України і безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи.

Інші суб’єкти господарювання - платники податку на додану вартість, які виконують роботи для забезпечення будівництва за державні кошти, права на використання пільги з оподаткування не мають та надають послуги виконавцям з нарахуванням податку на додану вартість за основною ставкою за загальновстановленими правилами.

При цьому слід зазначити, що норми пункту 197.15 статті 197 ПКУ не застосовуються до операції з постачання будівельно-монтажних робіт з реконструкції будівлі під житловий будинок, що здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы