• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Поставка медизделий: когда применяется 7-процентная ставка НДС?

15.10.2019 65 0 0

Операции по поставке на таможенной территории Украины и/или ввоза на таможенную территорию Украины медицинских изделий подлежат обложению НДС по ставке налога в размере 7% при условии, что такие медицинские изделия:

  • разрешены для предоставления на рынке и/или ввода в эксплуатацию и применения в Украине;
  • соответствуют требованиям соответствующих технических регламентов, подтверждается документом о соответствии.

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 26.09.2019 р. № 401/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула  звернення щодо порядку застосування ставки ПДВ для операцій з постачання на митній території України медичних виробів, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборі з, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачангя товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Відповідно до абзацу другого підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 розділу V ПКУ, починаючи з 01.01.2018, ставку податку у розмірі 7 відс. встановлено на операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

Враховуючи викладене, операції з постачання на митній територ ї України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 відс. за умови, що такі медичні вироби:

  • дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
  • відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність.

Тобто, у випадку, якщо медичні вироби дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні та відповідають вимогам технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, то операції з їх постачання на митній території України та/або ввезення їх на митну територію України підлягають оподаткуванню ПДВ з і ставкою податку у розмірі 7 відсотків.

При цьому відповідні технічні регламенти щодо медичних виробі і затверджено постановами Кабінету Міністрів України від 02 жовтні 2013 року №№753-755.

У разі, якщо при здійсненні операцій з постачання на митній територі і України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, операції з постачання таких медичних виробів та їх ввезення на митну територію України оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Щодо документів, які підтверджують право постачальника медичніих виробів для надання їх на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні, відповідність вимогам технічних регламентів, то порушене питання висвітлено у листах ДФС від 01.02.2018 № 3110/7/99-99-19-01-01-17, МОЗ України від 29.01.2018 №18.3-04/19/44-18/2190, Мінекономрозвитку від 24.01.2018 № 3432-04/3090-03, Держлікслужб а від 29.01.2018 №770-1.2/3.3/17-18.

Податкова консультація має індивідуальний характер і можє використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II ПКУ).

Комментарии к материалу

Лучшие материалы