Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

После успешного обжалования ППР пеня по штрафам отменяется

29.03.2019

В случае административного и/или судебного обжалования плательщиком НУР контролирующего органа, по которому ГФС и/или судом принято решение о частичной отмене НУР, пеня за период занижения такого денежного обязательства (его части) отменяется, а на остальную часть денежного обязательства пеня начисляется за весь период, включая период административного и/или судебного обжалования.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 18.03.2019 р. № 1097/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Про нарахування пені на суму штрафних санкцій, нарахованих контролюючими органами не пов’язаних з заниженням податкових зобов’язань, відповідно до статті 129 Податкового кодексу України

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника стосовно надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) щодо нарахування пені в інтегрованій картці платника податку з податку на додану вартість відповідно до статті 129 Кодексу на суму штрафних санкцій, нарахованих контролюючими органами не пов’язаними з заниженням податкових зобов’язань, та повідомляє.

Платник податку у своєму листі просить надати податкову консультацію стосовно нарахування пені відповідно статті 129 Кодексу за період адміністративного та/або судового оскарження по податкових повідомленнях-рішеннях (далі - ППР), відповідно до яких платнику податку нараховано суми штрафних санкцій.

Також платник податків просить надати консультацію щодо нарахування пені відповідно до статті 129 Кодексу на суму штрафних санкцій, нарахованих контролюючими органами відповідно до статті 117 Кодексу (за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах), статті 119 Кодексу (порушення платниками податків порядку подання інформації по фізичних особах - платників податків), статті 120 Кодексу (неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності), статті 1201 Кодексу (за порушення строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних та допущення помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної), статті 126 Кодексу (за порушення правил сплати (перерахування) податків) та статті 127 Кодексу (за порушення правил перерахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати).

Відповідно до підпункту 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 Кодексу пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов’язань у встановлених Кодексах випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Водночас, грошове зобов’язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов’язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Відповідно до підпункту 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 Кодексу штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Порядок нарахування пені визначено статтею 129 Кодексу.

Згідно з пунктом 129.1 статті 129 Кодексу нарахування пені розпочинається, зокрема:

при нарахуванні суми грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов’язання, визначеного Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (підпункт 129.1.1 пункт 129.1 статті 129 Кодексу);

при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов’язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (підпункт 129.1.2 пункт 129.1 статті 129 Кодексу).

Зазначений розмір пені, який визначено пунктом 129.4 статті 129 Кодексу застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов’язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством (пункт 129.5 статті 129 Кодексу).

Отже, у разі порушення платником податків граничних термінів сплати по ППР, відповідно до якого платнику податків нараховано суму штрафної санкції (фінансової санкції, штрафу) в зв’язку з порушення податкового законодавства,контролюючими органами нараховується пеня відповідно до статті 129 Кодексу починаючи з першого робочого дня наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання по ППР.

У разі скасування нарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання (його частини) у порядку адміністративного та/або судового оскарження пеня за період заниження такого грошового зобов’язання (його частини) скасовується (пункт 129.2 статті 129 Кодексу).

Враховуючи зазначене, у разі адміністративного та/або судового оскарження платником ППР контролюючого органу, щодо якого ДФС та/або судом прийнято рішення щодо часткового скасування ППР, пеня за період заниження такого грошового зобов’язання (його частини) скасовується, а на іншу частину грошового зобов’язання пеня нараховується за весь період, включаючи період адміністративного та/або судового оскарження.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
13.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Госстат планирует прекратить ЕГРПОУ: начато обсуждение Внесены изменения в Порядок проведения призыва граждан на военную службу во время мобилизации ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 02.05.2025 Работникам планируют предостави...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
14.02.2025
Изменения в законодательстве с 10 по 14 февраля 2025 года
Кабмин утвердил изменения к Порядку предоставления ежегодного основного отпуска продолжительностью до 56 календарных дней Внесены изменения в постановление КМУ от 14.04.1997 № 346 «Об утверждении Порядка предоставления ежегодного основного отпуска продолжительностью до 56 календарных дней рук...
Новое
13.05.2025
Срочные трудовые договоры и когда они заключаются
Трудовой договор может быть: 1) бессрочным, заключаемым на неопределенный срок; 2) на определенный срок, установленный по согласованию сторон; 3) заключающимся на время выполнения определенной работы. Эти нормы ст. 23 КЗоТ разъяснили должностные лица управления инспекционной деятельности в ...
13.05.2025
Как бизнесу защитить себя в хозяйственном суде
В случае невозможности решить вопрос в досудебном порядке стороны могут обратиться в хозяйственный суд. Обращение в хозяйственный суд – это важный инструмент защиты нарушенных прав и интересов субъектов хозяйствования. Однако, прежде чем подать иск, стороны должны оценить возможность досудебно...
13.05.2025
Что делать в случае увольнения совместителя с основного места работы
Работника целесообразно уволить с должности по совместительству, а затем принять на основное место работы по новому трудовому договору, учитывая требования ст. 24 КЗоТ. В соответствии с требованиями ст. 1021 КЗоТ совместительством считается выполнение работником, кроме основной, иной оплачиваемой ра...
Лучшие материалы