• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Подтверждение статуса, освобождающего предпринимателя от уплаты ЕСВ

10.10.2019 262 0 0

Если ФЛП является лицом с инвалидностью и получает социальную помощь от Фонда социального страхования или Управление труда и социальной защиты населения, дает основание для освобождения от уплаты ЕСВ за себя, то подтверждением установления инвалидности является справка к акту осмотра в медико-социальной экспертной комиссии об установлении группы инвалидности, которая предоставляется в контролирующий орган по месту регистрации.


ГУ ДФС У ЧЕРНIВЕЦЬКIЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 26.09.2019 р. № 388/Я/ІПК/24-13-33-06

Головне управління ДПС у Чернівецькій області, як правонаступник ГУ ДФС у Чернівецькій області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №275 5-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло Ваше звернення від 04.09.2019 р. щодо згоди на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та повідомляє наступне.

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) є фізичні особи-підприємці (далі - ФОП), в тому числі ФОП - платники єдиного податку.

Особи, зазначені у пп. 4 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058) та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта ст. 4 Закону № 2464).

Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України складено Протокол про обмін інформацією щодо даних про фізичних осіб (платників ЄВ) - пенсіонерів за віком або осіб з інвалідністю (далі - Протокол).

Відповідно до норм Протоколу Пенсійний фонд України надає Державній податковій службі інформацію щодо фізичних осіб (платників єдиного внеску) про те, що вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, із зазначенням дати встановлення пенсії або інвалідності.

Отже, ФОП звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, при цьому окремо повідомляти контролюючий орган про набуття відповідного статусу пенсіонера або особи з інвалідністю не потрібно.

Якщо ФОП є особою з інвалідністю та отримує соціальну допомогу від Фонду соціального страхування або Управління праці та соціального захисту населення, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності, яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

З метою підтвердження отримання Вами соціальної допомоги або пенсії по інвалідності ГУ ДПС у Чернівецькій області направлено запити до ГУ ПФУ в Чернівецькій області та Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької РДА.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы