Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Переход ФЛП с одной группы на другую

17.07.2020 195 0 0

Физическое лицо - предприниматель - плательщик единого налога третьей группы при условии соблюдения требований, установленных НКУ для второй группы, может самостоятельно перейти на уплату единого налога второй группы путем подачи заявления в контролирующий орган не позднее чем за 15 календарных дней до начала следующего квартала.

Поданному заявлению прилагается расчет дохода за предыдущий календарный год, предшествующий году перехода на упрощенную систему налогообложения, по установленной форме.


ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 01.07.2020 р. № 2611/04-36-33-02-08/ІПК

Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (далі  - ПКУ), в межах компетенції, розглянуто звернення щодо зміни групи фізичною особою - підприємцем - платником єдиного Податку третьої групи, з врахуванням фактично викладених обставин повідомляємо наступне.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV ПКУ.

Законом України від 30.03.2020 № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID -19)» внесені зміни до п. 291.4 ст. 291 ПКУ, які набрали чинності з 02.04.2020, згідно з якими, зокрема:

друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють Діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарнрго року обсяг доходу не перевищує 7000000 гривень.

Відповідно до пп. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до дочатку наступного кварталу.

При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Отже, фізична особа - підприємець, платник єдиного податку третьої групи за умови дотримання вимог, встановлених ПКУ для другої групи, може з 01.07.2020 самостійно перейти на сплату єдиного податку другої групи, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше 15 червня 2020 року.

Заява подається за вибором платника податків в один 4 таких способів:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови  щодо реєстрації        кваліфікованого електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;    
  • державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації.

Форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування за встановленою формою.    

Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы