Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Перерасчет операций в инвалюте: является ли доходом «единщика» положительная разница

15.11.2018 160 0 0



В доход плательщика единого налога третьей группы - физического лица предпринимателя при поступлении валютной выручки включается:

  • сумма, поступившая на текущий счет плательщика в гривнах после обязательной продажи 50% валютной выручки банком на дату зачисления денег в гривнах;
  • остаток (50%) выручки в иностранной валюте, не подлежит обязательному обмену в гривнах по официальному курсу Нацбанка Украины, действовавшему на дату поступления денег на валютный счет.

Положительная разница, возникающая при пересчете операций, выраженных в иностранной валюте, не является доходом физического лица - предпринимателя - плательщика единого налога.


ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.11.2018 р. № 4660/ІПК/26-15-13-06-12

Головне управління ДФС у м. Києві, в порядку ст. 52 Податкового кодексу України, від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) розглянуло Ваш запит про надання індивідуальної податкової консультації від
08.10.2018 вих. № 1 (вх. № Г/66842/ФОП - інші від 08.10.2018) щодо доходу платника єдиного податку та повідомляє наступне.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIX ПКУ.

Відповідно ст. 292 ПКУ доходом для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 ПКУ).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).

Постановою Правління Національного банку України від 12.06.2018 року № 65 «Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень» на період з
14.06.2018 до 13.12.2018 (включно) встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із - за кордону, зокрема, на користь фізичних осіб - підприємців.

Таким чином, до доходу платника єдиного податку третьої групи - фізичної особи підприємця при надходженні валютної виручки включається:

  • сума, що надійшла на поточний рахунок платника у гривнях після обов'язкового продажу 50 відс. валютної виручки банком на дату зарахування грошей у гривнях;
  • залишок (50 відс.) виручки в іноземній валюті, який не підлягає обов'язковому обміну в гривнях за офіційним курсом Національного банку України, що діяв на дату надходження грошей на валютний рахунок.

Позитивна різниця, яка виникає при перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, не є доходом фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку.

Водночас повідомляємо, що згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ, податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы