Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Переоборудование импортируемого «грузовика» на «легковушку»

24.11.2020

Датой возникновения налоговых обязательств при осуществлении переоборудование грузового транспортного средства, который отвечает товарной позиции 8704 УКТ ВЭД, в легковой автомобиль, отвечающий товарной позиции 8703 УКТ ВЭД, является дата выдачи документа о соответствии переоборудованного автомобиля требованиям безопасности дорожного движения. В этом случае акцизный налог уплачивается владельцем такого транспортного средства не позднее даты подачи документов в орган внутренних дел Украины для регистрации или перерегистрации такого транспортного средства (п. 216.11 ст. 216 НКУ).


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 08.10.2020 р. № 4184/ІПК/03-20-32-03-11

Установа просить надання роз’яснення, хто є суб’єктом відповідальним за повноту сплати податку з підакцизних товарів у зв’язку зі складністю застосування норм Кодексу та у зв’язку з необхідністю формування чіткого розуміння обсягу податкових обов’язків, що виникають при здійсненні операцій щодо перереєстрації транспортних засобів у зв’язку з переобладнанням, яке полягає у зміні типу транспортного засобу за конструкцією (з вантажного на легковий).

Підпунктом 212.1.14 пункту 212.1 статті 212 Кодексу особу – власника ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок, визначено як платника акцизного податку.

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, що відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.

У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу (пункт 216.11 статті 216 Кодексу).

Платники акцизного податку при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов'язані пред’явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (підпункт 222.2.4 пункту 222.2 статті 222 Кодексу).

Декларації акцизного податку подаються щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації, тобто для юридичних осіб – за місцезнаходженням, для фізичних осіб – за місцем проживання.

Враховуючи місце подачі декларації, акцизний податок з операції переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль сплачується за місцем знаходження (проживання) особи, яка є власником переобладнаного транспортного засобу, за кодом бюджетної класифікації 14020800 «Акцизний податок з вироблених в Україні транспортних засобів>Транспортні засоби (крім мотоциклів і велосипедів)» згідно з Класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11.

Відповідно до  статті 36 Кодексу податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором та є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи (пункт 36.5 статті 36 Кодексу).

Згідно з статтею 38 Кодексу виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

Відповідно до статті 224 Кодексу контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати до бюджету податку з підакцизних товарів (продукції), що виробляються на території України, здійснюється контролюючими органами (п. 224.1 Кодексу).

Контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету податку з підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, під час митного оформлення здійснюється контролюючими органами (п. 224.2 Кодексу).

Враховуючи вищевикладене, суб’єктом відповідальним за повноту сплати податку з підакцизних товарів є безпосередньо платник податків, а у даному випадку – власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль.

Додатково повідомляємо, що податковою консультацією є допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (підпункт 1721  пункту 1 статті 14 Кодексу).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
01.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Внесены изменения в перечень территорий боевых действий и ВОТ (текст приказа от 16.06.2025) Денежная компенсация за неиспользованные ежегодные отпуска В Резерв+ появятся новые возможности получить автоматическую отсрочку Правительство утвердило изменения к...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
17.04.2025
С 16.04.2025 начали действовать сроки хранения документов по воинскому учету
Больше по теме: Приказы и распоряжения: основные термины, виды и сроки хранения Сроки хранения первичных документов увеличены: повлияет ли это на сроки давности для проверок Министерство юстиции приказом от 14.03.2025 № 748/5 утвердило изменения к Перечню типовых документов, которые созд...
Новое
07.07.2025
Как облагаются налогами доходы нерезидента в виде агентского вознаграждения по агентским услугам
Рассмотрим, как облагаются налогами доходы нерезидента в виде агентского вознаграждения по агентским услугам, в том числе компенсация понесенных агентом-нерезидентом расходов в рамках выполнения агентского договора? Больше по теме: Приобретение услуг у нерезидента неплательщиками НДС: заполняем Рас...
07.07.2025
Входит ли в стаж работы пребывание на больничном для определения права на ежегодный дополнительный отпуск
Период пребывания работника на больничном не входит в стаж работы, дающий право на ежегодные дополнительные отпуска.  Больше по теме: Неиспользованные ежегодные отпуска за предыдущие годы Как оформить предоставление ежегодного отпуска работнику, работающему по совмещению? В соответствии со ст...
07.07.2025
С какого месяца начинается уплата авансового взноса по налогу на прибыль за место розничной торговли горючим (АЗС)
Налогоплательщик считается плательщиком авансовых взносов по налогу на прибыль предприятий за место розничной торговли горючим, начиная с месяца, следующего за месяцем внесения такого места розничной торговли горючим (АЗС) в Единый реестр лицензиатов и мест оборота горючего. Больше по теме: Лицензи...
Лучшие материалы