Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Отражение в отчете о контролируемых операциях за 2018 год операций с нерезидентами Польши

13.09.2019 132 0 0

В случае если годовой доход предприятия в 2018 году превышает 150 млн грн и объем хозяйственных операций по каждой из связанных лиц - нерезидентов Польши превышает 10 млн грн, то операции с такими контрагентами-нерезидентами, объединились в отчетном периоде , отражаются в отчете о контролируемых операции отдельными строками


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.07.2019 р. № 3015/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо відображення господарських операцій з пов’язаними особами-нерезидентами у звіті про контрольовані операції та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є:

а)господарські операції, що здійснюються з пов’язаними особами -нерезидентами, в тому числі у випадках, визначених підпунктом 39.2.1.5 цього підпункту;

б)зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг через комісіонерів-нерезидентів;

в)господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 цього підпункту, або які є резидентами цих держав;

г)господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі внесення змін до переліку організаційно-правових форм нерезидентів у розрізі держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до цього підпункту, вони набирають чинності з 1 січня звітного року, що настає за календарним роком, у якому внесено такі зміни.

Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту «г» цього підпункту, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з таким нерезидентом за відсутності критеріїв, визначених підпунктами «а» - «в» цього підпункту, визнаються неконтрольованими;

ґ) господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

Згідно із п.п. 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5 цього підпункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Отже, якщо господарські операції здійснюються між пов’язаними особами, одна з яких є нерезидентом, то, з урахуванням вимог п.п. 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, такі господарські операції підпадають під визначення контрольованих.

Відповідно до п. 4 Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 18 січня 2016 року № 8 (далі - Порядок), звіт складається із заголовної, основної частин, додатка та інформації до додатка, які є невід’ємною частиною Звіту.

У інформації до додатка наводиться інформація про ознаки пов’язаності платника податків із відповідним контрагентом відповідно до підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України (далі -Кодекс).

Пунктом 5 Порядку встановлено, що кількість додатків до Звіту відповідає кількості контрагентів - сторін контрольованих операцій.

Відповідно до п. 1 розділу IV Порядку Додаток заповнюється окремо щодо кожної особи, яка бере участь у контрольованій операції.

Порядковий номер Додатка має збігатися з порядковим номером, зазначеним у графі 1 Загальних відомостей про контрольовані операції основної частини звіту щодо відповідної особи - сторони контрольованої операції.

Кількість додатків має дорівнювати останньому порядковому номеру особи -сторони контрольованої операції, зазначеної у цій графі.

Таким чином, у разі якщо річний дохід суб’єкта господарювання у 2018 році перевищує 150 млн грн й обсяг господарських операцій по кожній з пов’язаних осіб - нерезидентів Польщі перевищує 10 млн грн, то операції з такими контрагентами-нерезидентами, що об’єдналися у звітному періоді, відображаються у звіті про контрольовані операції окремими рядками, відповідно:

здійснені у період з 01.01.2018 по 26.10.2018 (до моменту припинення одного товариства-нерезидента шляхом приєднання до другого товариства-нерезидента), з 27.10.2018 (після їх об’єднання), у разі відповідності вартісним критеріям, додаток по контрагенту-нерезиденту, який виступає правонаступником другого контрагента-нерезидента.

Водночас зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы